Tirana
light rain
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
9 °
Mar
6 °
E premte, 27 Janar, 2023

TAG

KPK

Ja kush është gjyqtarja që do të kalojë sot në sitën e Vettingut

Gjyqtarja e rradhës që do të kalojë në sitën e Vettingut është Marçela Shehu, gjyqtare në Gjykatën e Kurbinit. Seanca dëgjimore ndaj saj...

Dy gjyqtarë dhe një prokuror që do përballen me Vettingun javën e ardhshme (EMRAT)

Dy gjyqtarë dhe një prokuror do të përballen me Vettingun në seancat dëgjimore të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Në datat 1,...

Iu ndërpre vettingu, ish-kryeprokurori Llalla del sot para KPK

Ish- kryeprokurori Adriatik Llalla, ditën e sotme do të jetë përballë Kolegjit të Posaçëm të Apelit, i cili do të vlerësojë nëse ish kryetari...

Dorëheqjet për t’i shpëtuar Vettingut, Mirela Fana dhe Sulemjan Tola ‘përplasen’ në Kolegjin e Apelimit

Komisioneri Publik ka ankimuar në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifimit për ndërprerjen e Vettingut ndaj ish-anëtares së...

VETTINGU/ KPK jep VENDIMIN për gjyqtaren e TIRANËS

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit jep vendimin për gjyqtaren në Gjykatën e Tiranës Manjola Xhoxha. KPK ka vendosur ta rikonfirmojë në detyrë...

“Formulari për denoncim në KPK jashtë funksionit”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e rradhës të qytetarit digjital, i cili shkruan se nuk mund të denoncojë në KPK një gjyqtar....

Zhvillim i bujshëm nga Krimet e Rënda: Nuk fillojnë hetimet për Besnik Imerajn

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka vendosur mosfillimin e hetimeve për ish anëtarin e Gjykatës Kushtetuese, Besnik Imeraj. Vendimi është marrë për...

Përfundon seanca dëgjimore për gjyqtaren, Manjola Xhoxha del e qeshur, çfarë iu tha nga KPK

Përfundon seanca dëgjimore në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit për gjyqtaren Manjola Xhoxha. Mësohet se KPK ka konstatuar se bazuar në raportin e ILDKPI...

Lajmet e fundit