Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

TAG

KPK

KPK shkarkon prokurorin Emror Kasaj se nuk mund të justifikonte pasurinë, probleme edhe në kriteret e tjera

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi të hënën se kishte marrë vendim për shkarkimin nga detyra të prokurorit të Gjirokastrës Emror Kasaj, pas dy...

Shkarkohet nga detyra gjyqtarja e Fierit, probleme me blerjen e disa apartamenteve (EMRI)

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK shpalli të enjten vendimin për shkarkimin nga detyra të gjyqtares së Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Fier, Matilda Shalla. Procesi...

Varhelyi takon vëzhguesit e ONM-së dhe Vettingut: Sulmi ndaj anëtarëve apo familjarëve të tyre duhet të ndalet!

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka zhvilluar ditën e sotme një takim me vëzhguesit e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit si dhe...

Prokurori i Tiranës përballet me KPK-në, ja si ka ndryshuar pasuria e tij familjare nga viti 2003 në 2016

Prokurori Hysni Mulaj i Prokurorisë së Tiranës do të përballet të premten më 25 mars me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Procesi i tij...

KPA nuk pranon Theo Jacobs si dëshmitar dhe vendos rihapjen e hetimit për prokuroren Elisabeta Imeraj

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka vendosur të rihapë hetimin administrativ ndaj prokurores Elisabeta Imeraj, duke përjashtuar nga roli i dëshmitarit, përfaqësuesin e Operacionit...

Protestë kundër racizmit te KPK-ja, Mehdi Malkaj: Unë jam një derr maloku! Politika anti-shqiptare ka shpikur ndasinë “Veri-Jug”

Një protestë kundër diskriminimit fetar, racor dhe krahinor ka nisur sot para ambienteve të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit në Tiranë. Një grup aktivistësh dhe...

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon nga detyra prokuroren e Tiranës, Eriselda Bala

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka shkarkuar nga detyra prokuroren e Tiranës, Eriselda Bala. Gajtë hetimit Bala është pyetur në lidhje me pagesën e...

KPK: Prokurori Erind Reovica cënoi besimin e publikut

Prokurori i Fierit Erind Reovica u shkarkua nga detyra më 10 shkurt 2022, pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK konkludoi se kishte kryer...

KPK e shkarkoi se nuk justifikonte pasurinë, KPA kthen në detyrë prokurorin Hysen Keta

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) ka rikthyer në detyrë prokurorin Hysen Keta. Ish-derjtuesi i Prokurorisë së Përmetit, Hysen Keta u shkarkua nga detyra prej...

KPK e konfirmoi në detyrë, KPA shtyn seancën ankimuese ndaj Kryeprokurores së Tiranës, Elisabeta Imeraj

Kolegji i Posaçëm i Apelimit mori sot vendimin për të shtyrë seancën ankimuese ndaj drejtueses së Prokurorisë së Tiranës, Elizabeta Imeraj. Seanca ishte caktuar...

Lajmet e fundit