Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

KPK

Shkarkohet nga detyra Prokurori i Shkodrës, Astrit Halilaj

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ka shkarkuar nga detyra prokurorin e Shkodrës, Astrit Halilaj. Trupa e KPK që kreu procesin e rivlerësimit kalimtar për prokurorin...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë gjyqtaren e Lezhës (EMRI)

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi në detyrë gjyqtaren e Lezhës, Elsa Ulliri. Vendimi u dha këtë enjtë nga trupa gjykuese e KPK me kyesues...

U akuzua për falsifikim dokumentesh, Gjykata e Posaçme pushon çështjen ndaj anëtares së KPK

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Orgnizuar (GJKKO), ka pranuar kërkesën e SPAK për pushimin e çështjes penale të hapur ndaj anëtares...

Nuk justifikonte pasurinë, KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Altin Abdiu

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Altin Abdiu, djali i ish-kreut të Gjykatës së Lartë, Femi Abdiu. KPK...

Kolegji rrëzon KPK dhe konfirmon në detyrë gjyqtaren Anila Guri

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka bërë me dije se pas shqyrtimit të vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit dhe provave të çështjes,...

KPA e shkarkoi, Gjykata Kushtetuese s’pranon ankimin e Luan Dacit: Vendimi nuk shqyrtohet nga ne

Gjykata Kushtetuese vendosi të mos ka lejojë në seancë vendimin e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit për ish-gjyqtarin Luan Dacin. Luan Daci apeloi vendimin për...

Firmosi sot 32 arrestet për të shkatërruar 8 grupet kriminale, kush është gjyqtarja Atalanta Zeqiraj

Atlanta Zeqiraj është gjyqtarja e cila ditën e sotme firmosi 32 arrestet ku u shkatërruan 8 grupet kriminale. Zeqiraj u konfirmua nga Komisioni i Pavarur...

Pranoi ankimimin e Alibeajt për Kuvendin e 11 Dhjetorit, “Rithemelimi” kërkon pezullimin e gjyqtares Blerina Muça

Komisioni i Rithemelimit i ka drejtuar një kërkesë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë për pezullimin e gjyqtares Blerina Muça. Kjo e fundit është gjyqtarja që...

KPK shkarkon gjyqtarin Guximtar Boçi, kërkoi favore seksuale në këmbim të drejtësisë për apartamentin

Gjyqtari Guximtar Boçi, i pezulluar prej vitit 2016 pas publikimit të një audio-skandali, u shkarkua të martën nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK. Procesi...

KPK shtyn seancën për Enkelejda Kapedanin, gjyqtarja e “Tik Tok-ut” dorëzoi raport se ishte e sëmurë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shtyrë seancën ndaj gjyqtares së pezulluar të Elbasanit, Enkelejda Kapedanit. Ajo nuk ishte e pranishme në seancë me...

Lajmet e fundit