Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
36 %
3.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

KPK

Vettingu e nxjerr “të pastër”, KPK konfirmon në detyrë gjyqtaren e Tiranës, Irena Plaku

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka konfirmuar në detyrë gjyqtaren e Gjykatës së Tiranës, Irena Plaku. Seanca për gjyqtaren Plaku u mbajt ditën e...

KPK e rikonfirmoi në detyrë, ONM i kërkon KPA-së që të shkarkojë Kryeprokuroren e Tiranës Elisabeta Imeraj

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka zbardhur ditën e sotme vendimin për rikonfirmimin në detyrë të Kryeprokurores së Tiranës Elisabeta Imeraj, ku thuhet...

Zbardhet vendimi i vettingut: ASNJË provë kundër Kryeprokurores së Tiranës Elisabeta IMERAJ, akuza e vetme letra e “Rrahim Shehut”, një PERSON I SAJUAR

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, shkalla e parë e vettingut, kaq zbardhur sot vendimin për konfirmimin në detyrë të Kryeprokurores së Tiranës Elisabeta Imeraj,...

Komisioni i Ligjeve shpall vakancat për dy vende për Komisioner, për zëvendësues të dytë dhe zëvendësues të parë

Komisioni i Ligjeve i drejtuar nga socialisti Ulsi Manja, ka shpallur sot me shumicë votash dy vende vakante për Komisioner, në Komisionerin Publik dhe...

U shkarkua për probleme me pasurinë, KPA kthen për rivlerësim vendimin për prokuroren e Korçës

Komisioni i Posaçëm i Apelimit ka rikthyer për hetim dosjen e prokurores së Apelit në Korçë, Irma Balli. KPA kërkon që Balli të rivlerësohet nga...

Gjyqtarja e Shkodrës Luveda Dardha del sot në vetting, si ka ndryshuar pasuria e magjistrates në vite

Gjyqtarja e Gjykatës së Shkodrës, Luveda Dardha do të përballet të mërkurën më 9 qershor me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Procesi i saj...

44 milion lekë të ardhura nga qiraja për 5 vite dhe 50 mijë euro dhuratë pas martese; KPK shkarkon nga detyra prokurorin Stoja

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka shkarkuar nga detyra prokurorin e Korçës, Gentian Stoja. Trupa gjykuese që po kryen procesin e tij të vetingut...

Gjyqtari i Tiranës del sot në vetting, si ka ndryshuar pasuria në vite e Gerd Hoxhës

Gjyqtari Gerd Hoxha i Gjykatës së Tiranës do të përballet sot më 1 qershor me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Trupa gjykuese që po...

Denoncimi i FORTË: Gjetjet e ONM-së kundër Elisabeta Imerajt u bazuan te letra ANONIME e “Rrahim Shehut”! Përplasja e Theo Jacobs me kryeprokuroren e...

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit dhe përfaqësuesi i saj në Shqipëri, Theo Jacobs është vënë nën akuzë të fortë për sajesë të provave që më...

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin e Apelit të Durrësit, Desart Avdulajn

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra ditën e sotme gjyqtarin e Apelit të Durrësit, Desart Avdulajn. Trupa gjyqësore që ka kryer procesin...

Lajmet e fundit