Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

kpa

Komisioneri Publik ankimon vendimin e KPK për prokuroren Elona Alvora

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin e KPK për konfirmimin në detyrë të prokurores së Prokurorisë së Vlorës, Elona Alvora. Në njoftim thuhet se, nga shqyrtimi...

Komisioneri Publik këmbëngul në kërkesën për shkarkimin e prokurorit Gjon Kodra

Në seancën e së premtes, gjyqtarja Albana Shtylla,  kryesuese e trupës së Kolegjit të Posaçëm të Apelimit që po shqyrton çështjen ndaj prokurorit Gjon...

KPA konfirmon në detyrë gjyqtaren e GJKKO-së Etleva Deda

Kolegji i Posaçëm Apelimit (KPA) ka konfirmuar në detyrë gjyqtaren e GJKKO-së, Etleva Deda, duke lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të...

Kaloi Vettingun, Komisioneri Publik ankimon vendimin për prokurorin Florian Bonjaku, kërkon shkarkimin e tij

Komisioneri Publik ankimon në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit (KPA), vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për prokurorin e Krujës, Florian Bonjaku, i...

Kreu i KLP kritikon Kolegjin për vendimarrje të gabuar në rastin e Dodajt

Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Alfred Balla komentoi një vendim të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit për shkarkimin e kolegut të tij...

Trupa e KPA merr vendimin dhe mbyll seancën, Theo Jacobs kundërshton, mban gjyqtarët në këmbë për të dëgjuar pakënaqësitë e përfaqësuesit të ONM

Kolegji i Posaçëm i Apelimit të mërkurën konfirmoi në detyrë gjyqtarin Gerd Hoxha. Trupa gjykuese e KPA-së e përbërë nga Rezarta Schuetz kryesuese, Albana Shtylla...

Gjykata e Posaçme merr të pandehur anëtarin e vettingut, Ardian Hajdari akuzohet për “fshehje pasurie”

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK ka dërguar për gjykim çështjen penale në ngarkim të anëtarit të Kolegjit të Posaçëm...

I akuzuar për fshehje pasurie, SPAK kërkon gjykimin e anëtarit të KPA Ardian Hajdari

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK ka dërguar për gjykim çështjen penale në ngarkim të anëtarit të Kolegjit të Posaçëm...

Manjani për shkarkimin e Imerajt: Pati sajesa të poshtra dhe delitante, paragjykimi u bazua mbi një supozim

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar pas vendimit të KPA për shkarkimin e prokruores Elisabeta Imeraj. Manjani thotë standardi i gjykimit ndaj saj ishte...

Avokati i Strasburgut: Humbët një aset, një prokurore të shkëlqyer vetëm se vettingu ka dalë jashtë kontrollit!

“Humbët një aset, një prokurore të shkëlqyer”, kështu është shprehur avokati mbrojtës i Elisabeta Imerajt, Gregory Thuan Dit Dieudonne, nga Dhoma e Avokatisë së...

Lajmet e fundit