Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021

TAG

kpa

Konfirmohet në detyrë drejtuesi i Prokurorisë së Krujës, Petrit Çano

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka konfirmuar në detyrë drejtuesin e Prokurorisë së Krujës, Petrit Çano. Vendimi i KPK ishte ankimuar nga Komisioneri Publik, por...

Ambasadorja Kim takon gjyqtarët e KPA-së: Kanë një ndër përgjegjësitë më të vështira, por pavarësisht presionit të madh…

Ambasadorja amerikane  Yuri Kim ka takuar ditën e sotme gjyqtarët e Komisionit të Posaçëm të Apelimit. Ajo thotë se këta gjyqtarë kanë një ndër përgjegjësitë...

Prokurori Besim Hajdarmataj përfundimisht jashtë sistemit të drejtësisë, shkarkohet nga KPA

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, KPA , ka vendosur sot shkarkimin nga detyra të ish-kreut të prokurorisë së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj. Më herët...

Probleme me pasurinë, KPA lë në fuqi vendimin për shkarkimin e prokurorit Ardian Ylli

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për shkarkimin e prokurorit të Vlorës, Ardian Ylli. KPK...

KPK e shkarkoi se nuk justifikoi 2.6 milionë lekë, KPA përjashton përfundimisht  gjyqtarin e Tiranës, Ilir Mustafaj

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin pë shkarkimin e gjyqtarit të Tiranës, Ilir Mustafaj. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit më herët...

Kërkohet në KPA shkarkimi dhe përjashtimi nga drejtësia për prokurorin Besim Hajdarmataj

Është mbajtur sot seanca në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit, për prokurorin e Tiranës, Besim Hajdarmataj, i njohur për “përplasjet” e tij të shpeshta...

“Nuk po veprojnë për objektin pa leje”, bien poshtë akuzat e prokurorit Hajdarmataj: IMT vendosi 60 milionë lekë gjobë dhe kërkoi prishjen

Janë zbardhur dokumentet dokumentet që rrëzojnë akuzat e ngritura nga prokurori tropojan Besim Hajdarmataj, i njohur për “përplasjet” e tij të shpeshta me maxhorancën,...

U shkarkua dy vite më parë, KPA hedh poshtë apelimin e prokurorit Hysni Vata dhe merr vendimin “drastik”

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA), i përbërë nga Ardian Hajdari kryesues, Albana Shtylla relatore, Ina Rama, Natasha Mulaj, Rezarta Schuetz anëtarë, vendosi të lërë...

KPA lë në fuqi vendimin e KPK, gjyqtarja e Shkodrës Valbona Seknaj përfundimisht jashtë sistemit të Drejtësisë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pacvarur të Kualifikimit (KPK) për gjyqtaren e Gjykatë sAdministrative në...

KPA lë në fuqi vendimin e Komisionit, konfirmohet në detyrë gjyqtari i Gjirokastrës Ramiz Lala

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK për gjyqtarin e Gjirokastrës, Ramiz Lala. Ai ishte konfirmuar në detyrë nga Komisioni...

Lajmet e fundit