Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
100 %
2.6kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

kovid

VIDEO/ “Ç’thua moj?!” Anëtarja e KQZ deklaron në mbledhje: “Jam në shtëpi me COVID”. Befasohet përfaqësuesi i PD-së: Ashtu kam nusen unë

Është mbajtur sot “online” mbledhja e e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve ku u miratua ngritja e 92 Zonave të Administrimit Zgjedhor. ...

Alarmi i mjekut: Ka një grup njerëzish të sëmurë që s’duan ta bëjnë tamponin dhe as të shkojnë në spital

Një prej mjekëve të familjes në takim me kryetarin e PD-së, Lulzim Basha ngriti alarmin për një grup njerëzish që sipas tij refuzojnë të...

Pekini izolohet si në gjendje LUFTE, kryeqyteti kinez GODITET nga një valë e dytë COVID-i edhe më AGRESIVE

Situatë shumë e rëndë në Pekin për shkak të shpërthimit të një vale të dytë koronavirusi, raportojnë mediat perëndimore. Kryeqyteti kinez...

Mbyllja e çerdhes në ish-Bllok, vetëkarantinohen 53 fëmijë dhe 22 persona nga stafi, flet drejtoresha

53 fëmijë dhe 22 persona nga stafi i çerdhes nr.16 në zonën e ish-Bllokut, ndër ta 12 edukatore janë vetëkarantinuar. Çerdhja...

U shërua nga Covid, mjeku Koraqi bën deklaratë të papritur: S’kam pse të jem i lumtur që kam kaluar virusin, s’e di nëse kam...

 Mjeku Andi Koraqi një nga të prekurit me koronavirus ndër bluzat e bardha, tashmë i shëruar, sot ka deklaruar se nuk ka pse të...

Shqipëria jep ‘OK’, bëhet pjesë e studimit klinik për të gjetur mjekime kundër Covid: Ja kush pacientë mund të marrin pjesë

Shqipëria ka dhënë  “Ok” për pjesmarrjen në studimin klinik të solidaritetit, ku do të marrin pjesë më shumë se 100 vende, për të gjetur...

Fillimi i muajit të Ramazanit, Kryegjyshi i Bektashinjve mesazhe besimtarëve: Po kalojmë situatë të vështirë, agjeroni sipas mundësive

Kryegjyshi i Bektashinjve, Haxhi Baba Edmond Brahimaj ka përcjellë mesazhe për të gjithë besimtarët para fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit. ...

Studimi: Koronavirusi ka pësuar mutacion në 30 variacione të ndryshme

Një studim i ri në Kinë ka gjetur se koronavirusi i ri ka pësuar mutacion në të paktën 30 variacione të ndryshme. ...

Plani me 5 pika i Bashës për daljen nga Emergjenca: Të rritet numri i testimeve, biznesi dhe qytetarët të përshtaten me realitetin e ri

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar në rrjetet sociale një plan me 5 pika, për të cilën thotë se do të shërbejë...

Ndihma financiare për Covid-19, PD i përgjigjet Ramës: Po kryhen vjedhje të jashtëzakonshme me tendera

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi reagon pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama për paketën e ndihmës financiare nga Covid-19. ...

Lajmet e fundit