Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

kotzias

KOTZIAS ‘hidhet në sulm’ ndaj BE-së: Nëse s’hapen negociatat, do të mbani përgjegjësi për çdo gjë në Ballkan

Ish-ministri i Jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias fajëson BE-në për mungesë vizioni strategjik në zgjidhjen e problemeve të ndryshme. Në një...

4 ish-ministra të Jashtëm, mes tyre Bushati e Kotzias komunikatë të përbashkët për BE: Të çelen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

4-ish ministra të Jashtëm, ai i Shqipërisë, Bullgarisë  Qipros dhe  Greqisë, përkatësisht Ditmir Bushati,  Daniel Mitov, Jannakis Kasoulidis dhe Nikolaos Kotzias kanë dhënë një...

MARRËVESHJA për NOBEL/ Kotzias nostalgjik, publikon foton me ministrin e jashtëm maqedonas, Dimitrov: Ne bëmë histori miku im!

Nikos Kotzias, ish-ministri i Jashtëm i Greqisë, i dorëhequr në tetor 2018, ka postuar një foto në rrjetin social twitter, së bashku me ministrin...

Kotzias: Ali Ahmeti dhe Bujar Osmani aleatët kryesor për Marrëveshjen e Prespës

Ish ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias gjatë një interviste, ka theksuar rolin përcaktues të faktorit shqiptar në finalizimin e Marrëveshjes së Prespës.  ...

Kotzias akuza të forta ministrit Kamenos: E mbuloi me baltë marrëveshjen e Prespës

Ish-ministri i Jashtëm Nikos Kotzias ka ngritur akuza të forta ndaj ministrit grek të Mbrojtjes Panos Kamenos. Kotzias tha se diskutimi...

“Ja mediat dhe analistët që financohen nga fondi sekret i MPJ-së greke”

Ditën e sotme një artikull i publikuar në një gazetë greke, mbi fondin sekret të Ministrisë së Jashtme Greke që ka financuar media e...

Dorëheqja e Kotzias, reagon kryediplomati maqedonas, Dimitrov: Bashkë arritëm të pamundurën

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov reagon për herë të parë pas dorëheqjes së homologut grek Nikos Kotzias. ...

Kotzias dha dorëheqjen, reagon Bushati: Faleminderit për bashkëpunimin

Pas dorëheqjes së ministrit të Jashtëm grek Nikos Kotzias, ka reaguar ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati. Bushati...

Dorëheqja e Kotzias, kryeministri Tsipras merr postin e ministrit të Jashtëm

Kryeministri Alexis Tsipras pranon dorëheqjen e Nikos Kotzias dhe merr vetë postin e ministrit të Jashtëm. Tsipras do të jetë...

Lajmet e fundit