Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

kosove shqiperi

Nga 50 deri në 200 euro, Vuçiç me paketë të re ekonomike në Kosovë, ja shtresat që do të përfitojnë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka prezantuar një paketë të re ekonomike e cila do u vijë në ndihmë të gjithë qytetarëve serbë të cilët...

DOKUMENTI EKZISTON! “Shqipëria me Kosovën të BASHKOHEN”, ZBARDHET letra që kryeministri slloven ka dërguar në BRUKSEL: Ndahet Bosnje-Hercegovina

Një letër jo-zyrtare për ndryshimin e kufijve në Ballkan, që u raportua se kryeministri slloven ia kishte dërguar kreut të Këshillit Europian, ekziston vërtetë...

Rama: Kam 7 vjet që dua të heq kufirin Kosovë-Shqipëri. Nuk bëhet se del Serbia e bërtet “Shqipëri e Madhe”

Kryeministri Edi Rama thotë pikat kufitare mes Shqipërisë dhe Kosovës, apo ajo që quhet si heqja e kufirit mes dy shteteve shqiptare, nuk bëhet....

Hiqet ‘Roaming’ mes Kosovës dhe Shqipërisë, zbuloni datën

Pas 3 muajsh qytetarët e Shqipërisë dhe ata të Kosovës do të flasin përmes linjave të telefonisë celulare me tarifa të reduktuara. ...

“Bashkimi me Kosovën”, Gjosha: Deklaratat e Ramës, një alarm i madh

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha i kosnideron deklaratat e Kryeministrit Edi Rama për bashkimin me Kosovën si një alarm i madh. ...

Mero Baze: Edi Rama ka marrë në dorë projektin e korrigjimit të kufijve

Ekstaza kombëtare e mbledhjes së sotme të Pejës, është marrja në dorë e projektit të korrigjimit të kufijëve nga Shqipëria Nga...

Albin Kurti: Referendum për bashkim kombëtar. Dy qeveritë, mbledhje propaganda

Bashkimi kombëtar mbetet në programin e Lëvizjes Vetëvendosje dhe me rikthimin e Albin Kurtit në krye të këtij subjekti politik në Kosovë thirrja për...

Kosova turpëron “nënën” Shqipëri, i jep leksion kuqezinjve

Ka përfunduar ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Kosovës në Zyrih, me rezultatin 0-3. Kosova dominoi takimin, teksa shënoi golin e parë në minutën e...

Kosova dhe Shqipëria e fusin në kalenda kalendarin e bashkëpunimit kulturor

Kosova dhe Shqipëria kanë pezulluar aktivitetet kulturore që janë paraparë të mbahen në Kalendarin e përbashkët kulturor kombëtar. Ministri i Kulturës, Kujtim Gashi, ka...

Pas mbledhjes së qeverive në Korçë, Ditmir Bushati largohet nga Shqipëria, ky është destinacioni

Pas mbledhjes së përbashkët të dy qeverive, asaj shqiptare dhe kosovare, ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati është larguar nga vendi. Bushati bashkë...

Lajmet e fundit