Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
27 %
6.7kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

TAG

kosove-serbi

Escobar: Njohja reciproke do të ishte ideale për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi

Zëvendësndihmës-Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, njëherësh i dërguari për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë të enjten se administata e presidentit...

Shqiptarët e Luginës me sytë nga dialogu: Besojmë shumë Presheva do t’i bashkohet Kosovës

Kryestari i PDSH-së në Preshevë Ragmi Mustafa, ka deklaruar se shpreson që gjatë bisedimeve Kosovë-Serbi të flitet edhe për shqiptarët e Luginës. Sipas tij,...

Zbulohet data kur ministrat e BE do të diskutojnë për Ballkanin Perëndimor, në fokus edhe dialogu Kosovë-Serbi

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor në një takim, i cili do të...

Lajmet e fundit