Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

kosovari

“Përtonte” të shkonte deri te supermarketi, i riu shqiptar futet me makinë për të blerë

Një i ri nga Kosova ka tërhequr vëmendjen e të gjitha mediave. Epo, me biçikletë, patina ose monopatinë kishim parë të futeshin për të...

Shqiptari humbi jetën nga koronavirusi, por vepra e tij e bamirësisë lumturon mijëra njerëz

Me paratë që kishte fituarnga puna në Gjermani, shqiptari nga Kosova Myshyr Shabani vendosi që të bëjë bamirësi në Pakistan, duke hapur një pus...

Arrestimi i kosovarit për krime lufte në Serbi, reagon Ministria e Jashtme: Të ndalen përndjekjet!

Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës ka reaguar në lidhje me arrestimin e Nezir Mehmetajt, i cili u ndalua dje në...

Krim monstruoz, kosovari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Një shtetas nga Kosova vrau me thikë kuzhine ish-gruan e tij dhe partnerin e saj. Krimi makabër ndodhi ditën e sotme në qytetin e...

Shqiptari merr gradë në ushtrinë gjermane

E shtuna ka qenë ditë e rëndësishme për karrierën e shqiptarit nga Kosova që jeton në Gjermani, Flamur Ramaj. Kosovari me...

Flet shqiptari i kthyer nga Siria: Atje kam 2 gra, qendrova në burg

Agon Misini një 29-vjeçar nga Vitia, i cili ka qenë pjesë e organizatës terroriste islamike ISIS, ka deklaruar se ka qëndruar për dy vite...

Arrestohet kosovari në Tiranë, si mashtronte duke u marrë qytetarëve para (SKEMA)

Krimi Ekonomik ka arrestuar një 40-vjeçar nga Kosova në Tiranë, i akzuauar për “Mashtrim” dhe “Fshehje të ardhurash”. Mësohet se...

I dënuar me burg për dhunë dhe përdhunim, ekstradohet drejt Italisë shqiptari

Një 42-vjeçar i dënuar në Itali për disa vepra penale, është ekstraduar nga Interpol Tirana drejt Italisë. Sipas burimeve zyrtare...

Njihuni me shqiptarin që jeton me ujqërit, njërit i ka vënë emrin Trump (VIDEO)

Hysni Rexha nga fshati Osekhillë e Gjakovës jeton me 4 ujq. Ai ka shumë kafshë dhe shpendë dhe midis tyre edhe 4 ujqër. Ndërsa...

Humb burri në Durrës, policia kërkon ndihmën e qytetarëve (EMRI)

Policia e Durrësit kërkon ndihmë nga qytetarët për gjetjen e një 55 vjeçari të humbur. Blutë bëjnë me dije se...

Lajmet e fundit