Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

TAG

Kosova

Edi Rama e thotë në mes të Këshillit të Europës: Mësoni emrin KOSOVA, është Republikë!

Kryeministri Edi Rama është duke mbajtur fjalën në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës, ku po paraqet Rezolutën e Shqipërisë kundër pretendimit se gjatë...

Vuçiç: Perëndimi dëshiron ta anëtarësojë Kosovën në OKB, për t’ia hequr Putinit një argument nga duart

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, ka insistuar edhe sot se ka marrë një propozim nga Franca dhe Gjermania për çështjen e dialogut Kosovë-Serbi, edhe përkundër...

KE letër vendeve të BE-së: Kosova i ka përmbushur të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave

Komisioni Evropian u ka dërguar vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Këshill një dokument të detajuar teknik ku konfirmon se Kosova i ka përmbushur...

“Jam i ngopur me para dhe luks”, Pacolli: Më vjen keq që nuk m’u dha mundësia që të udhëheq Kosovën

Biznesmeni i njohur kosovar, Behgjet Pacolli, ka thënë se nuk do të ndalet asnjëherë së punuari për Kosovën. Përmes një postimi në Facebook, politikani shkruan...

Ministrja gjermane: Liberalizimi i vizave për Kosovën, do të ndodhë këtë vit

Liberalizimi i vizave për Kosovën do të ndodh këtë vit, kështu deklaroi Ministrja për Evropë e Gjermanisë, Anna Lührmann. Sipas saj, ky proces i...

Vetëvendosje e futin në listën e “shkatërruesve të Kosovës”, reagon Behgjet Pacolli: Unë kam nënshkruar Pavarësinë, i solla vendit 40 njohje

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit publikoi pak ditë më parë një spot që shigjetonte disa nga liderët e Kosovës dhe i quante ata shkatërrues...

Raportuesja për Kosovën, Von Cramon: Franca dhe Holanda nuk e bllokojnë liberalizimin e vizave

Më 18 tetor pritet që Këshilli Evropian të diskutojë liberalizimin e vizave për Kosovën. Pavarësisht se Parlamenti e Komisioni disa herë kanë dhënë dritën...

Çfarë po paralajmëron? Presidenti Vuçiç i drejtohet popullit serb, do të flasë për Kosovën

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç raportohet se do t’u drejtohet qytetarëve më 8 tetor. Ai ka paralajmëruar se do të flasë se lidhje me...

Makinën mbushur me klandestinë, shqiptari nga Kosova bie në prangat e policisë në Gjirokastër, ja sa euro do t’u merrte

Një i ri nga Kosova ka rënë në prangat e policisë, pasi u kap duke transportuar emigrantë të paligjshëm në Gjirokastër. Mësohet se në pranga...

Presidenca çeke shpresë për Kosovën: BE diskuton liberalizimin e vizave më 13 tetor

Çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën do të jetë në rend të ditës në takimin e grupit punues të Këshillit Evropian, më 13...


Lajmet e fundit