Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

Kosova

Pse në Shqipërinë “demokratike”, 32 vite ka më shumë vrasje se Kosova gjatë luftës?

Nga Kreshnik Spahiu Pyetjes pse Shqipëria ka më shumë vrasje se Kosova, disa do e logjikonin politikisht duke u përgjigjur: Shqipëria ka shtet më të dobët,...

“Ka rrezik në veri të Kosovës”, presidenti Begaj ashpërson tonet për Serbinë: Duhet dhënë një mësim, marrëveshjet e firmosura zbatohen!

Presidenti Bajram Begaj ka dhënë mbrëmjen e kësaj të marte një intervistë për televizionin publik të Kosovës, ku ka folur për politikën në Shqipëri,...

Lideri çeçen bën reagimin e papritur për situatën në Kosovë: Vuçiçin e njoh mirë, ai e kupton se…

Ramzan Kadyrov, lideri çeçen dhe një nga njerëzit e afërt me presidentin rus Vladimir Putin, tha se po monitoronte situatën në Kosovë. Ai u shpreh...

Tensionet në veri të Kosovës, Meta: Beogradi do që t’i bërë bisht marrëveshjeve, Serbia mbyll kufirin, Rama mbyll gojën

Ish-presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar në veri të Kosovës ditën e djeshme. Meta u shpreh se duhet të arrihet...

 “Jam 100% me Kosovën”, Rama: Duhet të pranojnë ftesën për Ballkanin e Hapur, ka një rrugë që bombat e Donbas mos të përfundojnë në…

Kryeministri Edi Rama i pyetur edhe nga gazetarët ka folur edhe një herë për situatën në Kosovë. Ai është shprehur se mbështet 100% Kosovën pasi...

Kosova po e paguan çmimin e marrëveshjeve të dëmshme

Nga Enver Robelli Krerët e mëhershëm të Kosovës kanë pranuar që qytetarët e Kosovës të heqin dorë nga çdo simbol shtetëror në raport me Serbinë....

Si është Kosova

Nga Visar Zhiti  Do desha të shfletoja librin, të gjeja atë poezinë që kisha shkruar në Mitrovicë, kur sapo kishte mbaruar lufta dhe ura ishte...

Habit hoxha: Përdorimi i Wireless-it të komshijes është mëkat i madh

Një hoxhë nga Kosova ka thënë se është mëkat i madh përdorimi i Wireless’it të fqinjëve, pa dijeninë dhe lejen e tyre. Sipas tij nuk...

Albin Kurti ju flet në gjuhën e tyre serbëve, nga 1 gushti duhet të futen me dokument në Kosovë; rregulli i ri që bie...

Kryeministri Albin Kurti u është drejtuar me një video-mesazh serbëve të Kosovës, lidhur me vendimet e Qeverisë së tij për lëshimin e dokumentit hyrje-dalje...

Kryeministri spanjoll i del na krah Vuçiçit, Pedro Sánchez: Ne mbështesim Serbinë kur flitet për çështjen e Kosovës

Kryeministri spanjoll Pedro Sánchez, ka mbajtur një qëndrim kundër Kosovës, duke deklaruar se Spanja e mbështet Serbinë për çështjen e Prishtinës dhe se do...

Lajmet e fundit