Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Kosova

Kosova padit Malin e Zi dhe i kërkon 4500 metër katrorë në Budva, pretendime edhe për kthimin e 172 pronave në ish-republikat e Jugosllavisë

Kosova ka ngritur padi ndaj komunës së Budvës në Malin e Zi, duke kërkuar kthimin e 4500 metrave katrorë tokë, në zonën që tashmë...

Ish-kryetari i Vetëvendosjes kritika Albin Kurtit për dialogun me Serbinë: Po dëmton konsensusin mes palëve, njësoj siç bëri Thaçi

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, në një intervistë për Euronews Albania, ka kritikuar kryeministrin e Kosovës Albin Kurti lidhur me çështjen e dialogut...

A duhet besuar BE për liberalizimin e vizave për Kosovën? Lajçak tregohet i prerë: Nëse jo, atëherë shkoni diku tjetër dhe pyesni…

I dërguari i Posaçëm i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka dhënë një përgjigje paksa të ashpër, kur është pyetur në lidhje me...

Kryeministri Albin Kurti dhe presidenti serb Vuçiç, takohen sot në Bruksel për herë të parë (Çfarë do të diskutohet)

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, do të takohen për herë të parë sot paradite në Bruksel. Takimi është...

Kryeministrja serbe sfidon Albin Kurtin: Në vend që të pengojë negociatat, le ta padisë Serbinë për gjenocid

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, ka sfiduar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, pasi u shpreh se ky i fundit duhet të padisë Serbinë për...

Rama për Euronews Serbia: Kosova të shohë drejt së ardhmes, padia për gjenocid është vendim i pavarur i Prishtinës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shprehur rezervat e tij ndaj planit të Kosovës për të paditur Serbinë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë për...

Rama në Bullgari: Serbia duhet ta kishte njohur Kosovën shumë kohë më parë, nuk ndërhyjmë në konfliktin Bullgari – Maqedoni e Veriut

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij në Bullgari është pyetur për njohjen e Kosovës nga Serbia, ku është shprehur se kjo duhet të...

Raportuesja për Kosovën në PE: Përfshirja e SHBA në dialog është shumë e rëndësishme për palët, shpresojmë që qershori të sjellë një proces të...

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka deklaruar se angazhimi SHBA-ve në dialogun Kosovë-Serbi është shumë i rëndësishëm për palët. Këtë deklaratë...

Takimi në zyrën e Bashës, kryeparlamentari i Kosovës: Fati i shteteve tona është i përbashkët, jemi një komb! Bashkë, rruga drejt BE do jetë...

Kreu i PD Lulzim Basha dhe kryeparlamentari i Kosovës Glauk Konjufca kanë zhvilluar mesditën e sotme një takim në selinë blu. Konjufca u shpreh...

Ivica Daçiç i “alarmuar” pas takimit me Matthew Palmer: Ka presion ndaj Vuçiçit dhe Serbisë për të njohur pavarësinë e Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç, ditën e sotme ka zhvilluar një takim me Përfaqësuesin Special të Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor,...

Lajmet e fundit