Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

korrupsioni

Aksidenti te “Unaza e Re”, denoncimi: Vajza është në koma, fajtori bleu prokurorin

Një mjet tip “Scoda Octavia” shkaktoi një aksident të rëndë me pasojë përplasjen e tre personave që udhëtonin me një “Peugeot 206”, 4 ditë...

Investigimi / Konsullata e Milanos merr 1,000 euro për lëshimin e konfirmimit të lidhjes martesore (Video)

Për të lidhur martesë në Itali është e rëndësishme lëshimi i Konfirmit për Lidhje Martesore nga ana e Konsullatës.  Por para se konsullata të...

Sondazhi / Sa shqiptarë mendojnë që korrupsioni është i nevojshëm

Të paktën 8 përqind e shqiptarëve bësojnë se korrupsioni është i nevojshëm. Ky ka qenë një nga gjetjet e një sondazhi të zhvilluar me...

‘Transparency International’: Shqipëria përparon në luftën kundër korrupsionit

Organizata ndërkombëtare Transparency International publikoi të mërkurën “Treguesin e Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2015”, në të cilin janë përfshirë 168 vende të botës....

“Crown Agents” letër Ramës: Doganat e kapura nga korrupsioni i organizuar

Kompania, e cila jep asistencën në fushën e doganave për qeverinë shqiptare, “Crown Agents” denoncon korrupsionin në radhët e doganave dhe kontrabandën, si shkakun...

Ngjela optimist: Ky do jetë viti i identifikimit të së keqes shqiptare

Avokat Spartak Ngjela shprehet optimist në një status të shkurtër në profilin e tij, teksa gjen rastin të postojë edhe një “selfie”. ...

Kjo është vila superluksoze e gjyqtares shqiptare (Foto)

“Nëse ora e një gjyqtari shqiptar është më e shtrenjtë se makina ime, ka gjasa që ai gjyqtar të jetë i korruptuar”, tha ambasadori...

“Ka ardhur koha që zyrtarët e korruptuar të identifikohen me emra”

Avokati Spartak Ngjela i kërkon ambasadorit amerikan në Tiranë që të identifikojë me emra zyrtarët e korruptuar, në të kundërt, sipas Ngjelës, “gjithçka mbetet...

Zbardhet drafti / Prokuroria speciale do hetojë zyrtarët e lartë

Prokurori dhe Gjykatë speciale kundër korrupsionit të zyrtarëve të lartë, gjyqtarëve dhe prokurorëve. Ky është një nga propozimet kryesore të draftit të ndryshimeve kushtetese...

Lajmet e fundit