Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

korrupsioni

‘Vettingu po godet oktapodin e korrupsionit’, Rama flakë për flakë opozitës: Hidhen përpjetë pas çdo goditje, humbësa

Çështja e vettingut dhe shkarkimit të gjyqtarëve e prokurorëve nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit është përplasja e “nxehtë” mes mazhorancës dhe opozitës. ...

Zbulohet kontrata që Rama ka nënshkruar në Londër: “U betua se do…”

Kryeministri Edi Rama është zotuar në Londër se do të luftojë krimin e organizuar dhe pastrimin e parave në Shqipëri. Sipas...

Robert Hand: Skandaloze sesi politikanët shqiptarë i shpëtojnë ndëshkimit

Një njohës i hershëm i zhvillimeve në Shqipëri, thekson se hapja e negociatave me BE-në, do t'i krijojë mundësi Bashkimit Evropian të kërkojë më...

Trondit avokati: Ramës i është formuar padia penale mes faktesh…

Avokati i njohur Spartak Ngjela, në një shkrim të tijin në rrjetet sociale, e sheh tepër të errët të ardhmen e kryeministrit Edi Rama...

Rama: Nuk ka korrupsion në nivele të larta

Kryeministri Edi Rama thotë se qeveria e tij i ka larguar të gjithë të korruptuarit, e tashmë s’ka më korrupsion në nivele të larta....

Shpërthen Eduard Selami: Këta bëhen bashkë për punët e këqija, korrupsioni dhe droga ishin aty. Duhet të jepnin llogari për shkeljet e rënda

Ish-kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Eduard Selami lëshon akuza të forta në drejtim të politikanëve të lartë shqiptarë. Selami, gjatë...

‘Mu hodhën në grykë, bombardimi i Sirisë goditi rëndë korrupsionin shqiptar’, reagon avokati

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar në lidhje me lëvizjet e fundit të Europës për çështjen e bombardimeve të luftës në Siri, duke shkruar se...

9 në 10 shqiptarë besojnë se qeveritarët janë të korruptuar. Renditemi të 20-ët në botë

Sipas një sondazhi të ri nga “Gallup”, 90% e shqiptarëve besojnë se korrupsioni është tepër i përhapur. E thënë me fjalë të...

Shpërthen avokati: Janë identifikuar paratë dhe pronat e korrupsionit të lartë shtetëror, keni shumë për të parë dhe për të dëgjuar

Avokati Spartak Ngjela në një status në facebook shkruan se korrupsioni në Shqipëri është rritur me shifra të frikshme.  Sipas tij,...

Ç’po bën korrupsioni shqiptar sot për të shpëtuar kokën e paratë, avokati i njohur i ‘zbraz’ të gjitha

Nga Spartak Ngjela Ku është nisur të shkojë Shqipëria dhe çfarë po bën korrupsioni shtetëror shqiptar sot për të shpëtuar kokën dhe...

Lajmet e fundit