Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

korrupsioni

Deklarata e Ambasadës Amerikane, politikanëve të përfshirë në korrupsion nuk i jepet viza

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovës ka njoftuar se nuk do t’iu lëshojë viza biznesi apo turizmi, individëve nga Kosova që janë të...

Keqpërdori fondet e BE-së, dorëhiqet ministri i Bujqësisë në shtetin më të korruptuar europian

Ministri bullgar i Bujqësisë, Rumen Porozhanov ka dhënë dorëheqjen pas hetimeve për korrupsion se ka keqpërdorur fondet e Bashkimit Europian. Porozhanov...

Protesta e opozitës, Ngjela: Shqiptarët do shohin forcën e…

Avokati i njohur Spartak Ngjela komenton protestën e sotme të opozitës, shkruan Newsbomb.al. Në një koment në rrjetet sociale, Ngjela...

Raporti i Transparency International për korrupsionin, Berisha: Mbyllen dyert për hapjen e negociatave me BE

Ish kryeministri Sali Berisha ka komentua raportin e fundit të Transparency International, konkluzionet e të cilit i quan si dështimi më i fundit të...

Korrupsioni i gjithkundshëm në Kosovë dhe në Shqipëri

Nga Rexhep Qosja   Korrupsioni është një e keqe e madhe në jetën politike, shtetërore dhe shoqërore, në Kosovë dhe në...

Basha në Prokurori, Kryemadhi: Askush s’do mbetet pa u ndëshkuar. Luftë pa kompromis ndaj kriminalizimit dhe veglave të pushtetit

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e quan “shenja e fundit që ky pushtet ka rënë”, thirrjen e Lulzim Bashës në Prokurori...

Brukseli i prerë: Reformat, lufta kundër krimit dhe korrupsionit e vetmja rrugë e Shqipërisë drejt BE-së

Implementimi i reformave është e vetmja mënyrë që Shqipëria të jetë në gjendje të nisë bisedimet e pranimit në Bashkimin Europian verën e ardhshme....

PE miraton Raportin për Shqipërinë: Shqetësim niveli i korrupsionit

Parlamenti Europian ka miratuar sot raportin për pesë vendet e Ballkanit Perëndimor, ndër to edhe Shqipërinë. Raporti për Shqipërinë u miratuar...

Korrupsioni në autostradën Tiranë-Elbasan/ Kërkoi lirimin e zyrtarit, Krimet e Rënda rrëzojnë kërkesën e avokatit

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda lë në burg ish zyrtarin Allbens Alite, i arrestuar për  çështjen e rrugës Tiranë-Elbasan. ...

‘Rama si kaqol’, Ngjela i revoltuar: I hyri detit me anije të kalbur

Avokati i njohur Spartak Ngjela në një reagim të tijin ka folur për korruspionin në vend. Sipas tij, kriza e rëndë...

Lajmet e fundit