Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
75 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
20 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

korrupsioni

Partia e Lirisë i jep zë denoncimit të Belind Këlliçit, për nepotizmin në Bashkinë e Tiranës dhe tenderat e marrë nga drejtori i kryetarit

Partia e Lirisë mbështet denoncimin publik të bërë dje nga Belind këlliçi, kandidat i koalicionit "Bashkë Fitojmë" për Bashkinë e Tiranës. Përmes Sekretarit Tedi...

Belind Këlliçi nxjerr faktet për korrupsionin: Ja lejet e ndërtimit të drejtorit të kryetarit të Bashkisë Tiranë! Fitoi 25 milionë euro tendera, bën hotele...

Kandidati i koalicionit "Bashkë Fitojmë", Belind Këlliçi ka denoncuar korrupsionin galopant në Bashkinë e Tiranës, ku janë përfshirë zyrtarët më të lartë dhe njerëzit...

Jo vetëm gishtat e korrupsionit, Belind Këlliçi me modele të veçanta posterash për Tiranën

Belind Këlliçi, kandidati i koalicionit "Bashkë Fitojmë" për Tiranën, ka zgjedhur një model krejt të veçantë në fushatën e tij për kryeqytetin. Banerat dhe...

Gishtat e Belind Këlliçit shkaktojnë “boom” reagimesh në rrjetet sociale

Një nga prioritetet e Belind Këlliçit është lufta ndaj korrupsionit. Ai ka shprehur vendosmërinë që nëse zgjidhet në krye të Bashkisë së Tiranës do...

Pesë dhoma tregtie kërkojnë strategji për nxitjen e punësimit në Shqipëri dhe luftën kundër korrupsionit

Në Tiranë, pesë Dhoma Tregtie, perëndimore dhe vendase shprehën sot shqetësimin e tyre për klimën aktuale të biznesit, duke e cilësuar atë si “joefektive,...

Korrupsioni në Shqipëri? Transparency International: Të dënohen zyrtarë të korruptuar në nivele të larta

Lidija Prokic, Koordinatore Rajonale për Europën Lindore dhe Jug-Lindore e Transparency International, thotë për DW se Shqipëria ka mbetur prej vitesh në stanjacion lidhur...

“Korrupsioni armiku kryesor i mirëqënies së shqiptarëve”, Meta: E thotë raporti, cilësia e qeverisjes ka pësuar rënie

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, referuar raportit të fundit të Bankës Europiane për Rindëritimin dhe Zhvillimin thotë se korrupsioni është armiku kryesor...

Endri Shabani: Në Shqipëri janë korruptuar edhe liderët fetarë

Kryetari i nismës “Thurje” Endri Shabani, ka shprehur idenë e mekanizmit të kontrollit qytetar mbi pushtetin qendror, duke thënë se kjo është e vetmja...

“Gjithnjë përpara, gjithnjë bashkë”, Yuri Kim editorial për Shqipërinë: Ditët e pandëshkueshmërisë po i afrohen fundit, drejtësia të bashkohet me ne

Ambasadorja amerikane në Tiranë, ka shkruar këtë të shtunë një editorial për korrupsionin në Shqipëri. "Korrupsioni Gërryen Potencialin e Shqipërisë", titullohet shkrimi i Yuri...

Ndodh për herë të parë, BE kërkon ndërprerjen e fondeve 7.5 miliardë euro për Hungarinë

Komisioni Evropian rekomandoi të dielën pezullimin e fondeve për Hungarinë, prej gati 7.5 miliardë eurosh, për shkak të korrupsionit. Ky është rasti i parë...

Lajmet e fundit