Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
63 %
2.6kmh
90 %
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
12 °
E martë, 13 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

korrupsioni

‘Korrupsioni në nivele të larta’, Yuri Kim pas raportit të DASH: SHBA do të punojë më shumë se kurrë me qeverinë dhe opozitën në...

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pas raportit të DASH, ku thuhet së korrupsioni në Shqipëri është përhapur në të gjitha nivelet....

Ambasada e SHBA në Tiranë: Prokurorët në Shqipëri ndjekin rastet e korrupsionit të ulët, por ka shqetësime për korrupsionin masiv

Ambasada amerikane në Tiranë ka deklaruar se prokurorët në Shqipëri kanë bërë përparim në ndjekjen e rasteve të nivelit të ulët të korrupsionit, por...

Yuri Kim në krah të Shqipërisë: Do të luftojmë së bashku krimin e organizuar dhe korrupsionin

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka ofruar sërish mbështetjen në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit në Shqipëri. Në seminarin...

Ministri italian Di Maio: Korrupsioni largon intelektualët, pengesë për zhvillimin e vendit

 Ministri i Punëve të Jashtme dhe i Bashkëpunimit Ndërkombëtar, Luigi Di Maio kaq zhvilluar një vizitë në Tiranë për t'u takuar me autoritetet shqiptare....

Trondit Artan Hoxha: Me amnistinë fiskale tentohet pastrimi i parave të korrupsionit, jo të krimit. Gupet që merren me kokainë kanë…

Gazetari investigativ Artan Hoxha thotë se “amnistia fiskale” e propozuar nga kryeministri Edi Rama ka për qëllim të pastrojë paratë e korrupsionit, jo të...

Deklarata e fortë e Dhomës Amerikane të Tregtisë: Investitorët e huaj në Shqipëri nuk vijnë për shkak të korrupsionit

Ndërkohë që investimet e huaja në Shqipëri priten të hyjnë në një fazë vështirësie, dy projekte të qeverisë shqiptare me ndikim rreth 60% në...

Zgjedhjet në Kosovë, Haradinaj thumbon Veselin: Korrupsionin nuk e luftojnë dot servilët!

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës,si dhe kryeministri në largim Ramush Haradinaj, ka lëshuar akuza të forta ndaj kryetarit të Partisë Demokratike të...

Braçe: Tregu i hidrokarbureve i zhytur në informalitet, të përfshirë sipërmarrësit, kompanitë e kasave dhe…

Zv/kryeministri Erion Braçe pranoi se tregu i hidrokarbureve është zhytur në paligjshmëri. Në emisionin “Top Talk” Braçe tregoi shembuj të kontrolleve...

“Do dëgjoni tmerre të mëdha”, Ngjela: Janë gjetur paratë e fshehura të politikanëve shqiptarë

Avokati i njohur Spartak Ngjela thotë se korrupsioni në nivele të larta do të marrë fund me ngritjen e institucioneve të drejtësisë së re....

Reuters: Shqipëria, një ndër vendet më të korruptuar në Europë

Deklarata e Presidentit francez, Emmanuel Macron, për pezullimin e procesit të zgjerimit të Bashkimit Europian ka tërhequr vëmendje të madhe. Agjencia...

Lajmet e fundit