Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

korrupsion

Paralajmërimi i Brisida Shehajt: Nesër do denoncojmë një skandal të rëndë

Koordinatorja për luftën kundër korrupsionit në Partinë e Lirisë, Brisilda Shehaj bëri të ditur se ditën e nesërme, do të denoncojë se bashku me...

Dy vite pasi u shpall non-grata nga SHBA, ish-politikani i lartë boshnjak dënohet me tre vite burg për korrupsion

Amir Zukic, një ish-politikan i lartë në Bosnje është dënuar me tre vite burg nga një gjykatë në Sarajevë. Ish-zyrtari i lartë i partisë...

400 mijë lekë ryshfet për uljen e dënimit, Gjyqtarja e Elbasanit e shoqëruar nga policia mbërrin në GJKKO

Ka mbërritur këtë të diel në Gjykatën e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit gjyqtarja e Elbasanit, Zamira Vyshka. Vushka është parë e shoqëruar me dy...

Raporti i EUROSTAT për korrupsionin, Meta: Asnjë surprizë, lufta e hapur kundër korrupsionit parandalon falimentimin e Shqipërisë

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për raportin e EUROSTAT, ku thuhej se Shqiptarët dhe Rut rezultojnë me indekset më të përkeqësuara të korrupsionit në...

Shqiptarët dhe Rusët me përkeqësimin më të lartë të indeksit të korrupsionit më 2021

Shqiptarët dhe Rusët kanë rezultuar me indekset më të përkeqësuara të korrupsionit në Europë sipas një grafiku krahasues që ndërtoi Eurostat, për këtë tregues...

‘Biznes’ me varret, Veliaj reagon pas arrestimit të drejtorit dhe tre punonjësve: Sekserët ishin kthyer në shqetësim, falenderoj policinë dhe prokurorinë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj falenderoi organet ligjzbatuese për vënien para drejtësisë të disa punonjësve, të cilët dyshohen se abuzonin me detyrën...

SPAK bën bilancin e muajit Maj: 22 procedime penale, për krim të organizuar dhe korrupsion! 44 masa sigurie për persona nën hetim

Prokuroria Speciale bën bilancin e muajit Maj dhe deklaron një numër të lartë procedimesh penale të nisura, si dhe kallëzime të pranuara nga subjekte...

Manja në deklaratë URGJENTE: Kemi zbuluar ABUZIM MASIV me PRONAT, e përfshirë DREJTUESJA dhe ZYRTARË TË LARTË (SKEMA E KORRUPSIONIT)

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka kallëzuar në SPAK drejtoren e Agjencisë së Trajtimit të Pronave dhe disa zyrtarë të lartë, pasi dyshohet se...

Yuri Kim reagon për herë të parë për peticionin ndaj saj: Unë përfaqësoj Presidentin e SHBA! Do të vazhdojmë t’u kërkojmë llogari atyre që...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar për herë të parë për peticionin online të krijuar ndaj saj, ku i kërkohej Departamentit të Shtetit që...

Dënohet me 7 vite burg ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikolla Gruevski është dënuar me 7 vite burg në mungesë, për përvetësimin e 1.3 milionë eurove nga partia e...

Lajmet e fundit