Tirana
scattered clouds
8 ° C
8 °
8 °
93 %
1.5kmh
40 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
16 °
Sht
12 °
Die
17 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

korrigjimi i kufijve

Çfarë pjese e Kosovës i kalon Serbisë? Thaçi flet për korrigjimin e kufijve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi  është i ftuar mbrëmjen e sotme në në emisionin Open me gazetaren Eni Vasilin. Thaçi ka...

Korrigjimi i kufijve, Pendarovski: E kundërshtoj kategorikisht, sjell konflikt në rajon

Presidenti i sapozgjedhur i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski deklaroi se kundërshton kategorikisht mundësinë për ndryshimin e kufijve si zgjidhje për problemet...

Korrigjimi i kufijve të Kosovës, ish ministri i Jashtëm: Ide e Beogradit

Debati për korrigjimin e kufijve, apo shkëmbimit të territoreve midis Kosovës dhe Serbisë, mesa duuket është ende i ndezur.   Ish...

Haradinaj nuk ndal akuzat: Rama dhe Thaçi kanë diskutuar për ndryshim të kufijve

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk ndal akuzat ndaj homologut të tij Edi Rama dhe Presidentit të vendit Hashim Thaçi. ...

Dialogu Kosovë-Serbi, diplomati amerikan: Macron kundërshton korrigjimin e kufijve

Ish-diplomati amerikan, Daniel Serwer ka dhënë një vlerësim të Samitit të Berlinit duke theksuar se presidenti francez Emanuel Macron, është rreshtuar nga ana e...

‘Bomba’ e gazetës së Frankfurtit: Si do ndahet kufiri Kosovë-Serbi. Arin e Trepçës do e ndajnë fuqitë e mëdha

Çfarë parashikon një marrëveshje e mundshme mes Kosovës dhe Serbisë? Gazetarja Adelheid Ëoelfl zbulon detaje në një shkrim për gazetën gjermane, “Frankfurter Rundschau”. ...

Presidenti i Sllovenisë në Beograd: Korrigjimi i kufijve i guximshëm, nuk do e hidhja poshtë

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Beograd, ku është takuar me homologun e tij Aleksandar Vuçiç. ...

Mero Baze: Edi Rama ka marrë në dorë projektin e korrigjimit të kufijve

Ekstaza kombëtare e mbledhjes së sotme të Pejës, është marrja në dorë e projektit të korrigjimit të kufijëve nga Shqipëria Nga...

“Korrigjimi i kufijve Kosovë-Serbi”, Meta në Uashington: Kohë e çuar dëm

Gjatë qëndrimit në Uashington, Presidenti Meta ishte i Ftuar Nderi i Qendrës së Analizave Politike Europiane (CEPA) në Universitetin “John Hopkins”. ...

Korrigjimi i kufijve, Vuçiç: Nuk pranoj që Serbia të mos fitojë asgjë nga dialogu

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç në një konferencë për shtyp në Beograd, ka reaguar sërish për korrigjimin e kufijve. Presidenti serb...

Lajmet e fundit