Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
69 %
0.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

koronavirusi

Situatë e frikshme në Greqi, 98 viktima nga Covid-i në 24 orët e fundit

Pas shifrave rekord të shënuar ditën e djeshme, Greqia ka regjistruar numra të lartë edhe gjatë 24 orëve të fundit.   Sipas...

Koronavirusi pëson mutacion te kjo krijesë, Danimarka vendos t’i shfarosë të gjitha

Prodhuesi më i madh në botë i vizonëve, Danimarka ka në plan të shkatërrojë më shumë se 15 milionë specie të saj për shkak...

Rritja e të infektuarve me Covid-19, Greqia shtyn sërish masat kufizuese me Shqipërinë

Greqia ka vendosur që të shtyjë sërish masat kufizuese për kalimin e kufirit me Shqipërinë.  Për shkak të pandemisë së koronavirusit,...

Ndahet nga jeta profesori i njohur pas infektimit me Covid-19, ishte ndër të parët që zbuloi ethet infektive në Shqipëri (EMRI)

Profesori i njohur Elmaz Eltari ka humbur jetën si pasojë e infektimit me koronavirus. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët...

Denoncimi i Tritan Shehu: Po bashkohen testet me ato të privatit, tamponet të bëhen në…

Gjatë javës së fundit, në vendin tonë janë regjistruar shifra më të larta që prej fillimit të pandemisë së koronavirus. Një bilanc që ka...

Situata alarmante në Greqi, 3 viktima dhe 354 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

Tre persona kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Greqi. Autoritetet greke bëjnë me dije se gjatë...

Koronavirusi i kushton buxhetit 2.8 mld euro në Kroaci

Kriza e koronavirusit deri tani i ka kushtuar buxhetit kroat 21 miliardë kuna (3.3 miliardë dollarë / 2.8 miliardë euro), tha ministri i Financave,...

STUDIMI/ Koronavirusi nuk godet fëmijët e shëndetshëm, Britania asnjë vdekje  nën 14-vjec që nga  fillimi i pandemisë

Koronavirusi është armiku i padukshëm i cili nuk bën dallim nëse je i  moshuar apo fëmijë.   Por sipas një studimi...

Ëndrra jonë me… koronavirusin

Nga Lutfi Dervishi   Kur shkojmë në plazh mendojmë se virusi është në Tiranë. Kur kthehemi në Tiranë mendojmë që virusi...

ALARMANTE situata në Maqedoninë e Veriut, 7 viktima dhe 163 të infektuar me koronavirus gjatë 24 orëve

Në Maqedoninë e Veriut, situata vijon të jetë e rënduar. Autoritetet maqedonase raportojnë se gjatë 24 orëve të fundit 7 persona...

Lajmet e fundit

Gazeta Telegraf

Gazeta Panorama

Gazeta Standard

Gazeta Fjala

Gazeta Dita