Tirana
few clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
2.1kmh
20 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

koronavirusi

KORONAVIRUSI/ Manastirliu inspekton dhomat e izolimit në spitalin Infektiv

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në kuadër të masave për parandalimin e koronavirusit ka inspektuar ditën e sotme ambientet e përcaktuara...

Rusia ‘frikë’ nga koronavirusi, kryeministri Mishustin: Do dëbohen të prekurit

Pas hapit të parë për mbylljen e kufirit në Lindjen e Largët me Kinën, tashmë duket se Rusia është gati për hapin e dytë...

Mbi 260 të vdekur nga koronavirusi/ Kryebashkiaku i natës në Tiranë shfaqet me maskë në fytyrë, mes dhjetëra kinezëve në aeroport

Kryebashkiaku i ri i natës në Tiranë, Rezart Cenaj është shfaqur me maskë në fytyrë. Është vetë Cenaj ai i cili...

Shkon në 132 numri i të vdekurve, eksperti nga Hong Kongu: Kemi prodhuar vaksinën por duhet kohë të testohet te kafshët

Koronavirusi po shpërndahet në masë të pakontrollueshme por ekspertët po punojnë për të bërë të mundur mposhtjen e këti virusi.  ...

Pesë këshilla të rëndësishme për të ulur rrezikun e prekjes nga koronavirusi

Në një kohë që numri i të vdekurve në Kinë nga koronavirusi rritet dhe deri tani janë konfirmuar 106 viktima e mbi 4500 të...

Koronavirusi/ Gjatë 24 orëve të fundit zbarkojnë nga Kina në Rinas 5 persona! ‘Kontrollohen’ vetëm me disa pyetje

Ka arritur në 106 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kinë, ndërsa numri i të prekurve sipas autoriteteve kineze është më shumë se...

“Sakrifikoni për një biletë”, ambasadori shqiptar në Pekin: Nuk kemi mundësi të paguajmë (Detaje nga takimi i diplomatëve)

Ministria e Jashtme kineze informoi sot zyrtarisht diplomatët e huaj lidhur shpërthimin e epidemisë vdekjeprurrëse në Wuhan. Në takim ishte i...

Koronavirusi vdekjeprurës/ Kina thyen rekorde, do ndërtojë një spital brenda 6 ditësh (!!!)

Autoritetet kineze në Wuhan kanë shprehur gadishmërinë për të ndërtuar një spital i cili do të trajtojë pacientët që dyshohen se janë të prekur...

Lajmet e fundit