Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
69 %
0.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

koronavirusi

Luftë për oksigjen në Indi, gruaja vdes pasi policia ia merr bombolën “për t’ia dhënë famijes së VIP-it”

India është duke kaluar valën e dytë të koronavirusit që thuajse e ka shembur sistemin shëndetësor, ndërsa po shënon infektime ditore të paimagjinueshme. Nërsa vendi...

Ministria publikon shifrat: Si është gjendja nga Covid-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë

Mbeten të ulëta rastet e reja me koronavirus, ku sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar 156 raste. Ministria bën apel...

Mjeku Stroni shpjegon si kanë ndryshuar simptomat e Covid-19: Kanë pak kollë, por…

Koronavirusi po shkakton simptoma të reja tek pacientët e infektur me Covid-19. Simptomat e reja tek rastet e infektuara, tashmë janë: dobësi dhe një ndjenjë...

Publikohen shifrat: Në 24 orët e fundit, 9 viktima nga Covid, 4 pacientë në intubim

Mbeten të ulëta rastet e infektimeve të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Sipas të dhënave të publikuara nga Ministria...

Hidhen shishe molotov në qendrën e vaksinimit në Itali

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Itali, ku disa persona kanë sulmuar qendrën e vaksinimit në Morelli të Brescias. Mediat italiane raportojnë se disa...

Situata nga Covid-19, pneumologu Mezini: Të vaksinohen personat që s’e kanë kaluar virusin

Pneumologu Arian Mezini në një intervistë mëngjesin e sotëm ka folur rreth situatës së pandemisë në vend. Ai është shprehur se për të arritur imunizimin...

Ditë e ZEZË, Covid-19 po na merr të rinjtë, pas ndarjes nga jeta e dy djemve nga Vlora, vdes edhe një 32-vjeçar nga Kukësi

Koronavirusi u ka marrë jetën 3 të rinjve brenda një dite. Mësohet se një 32-vjeçar nga Kukësi ka humbur betejën me Covid-19. ...

Koronavirusi ka më shumë se tre simptoma, studimi më i ri ZBULON shenjat e tjera

Lista zyrtare e simptomave të koronavirusit mund të ndryshojë, pasi një studim zbuloi kolla, humbja e shijes dhe erës, si dhe ethet nuk ishin...

Studimi BEFASUES: Koronavirusi i ri po vret më shumë GRATË se sa burrat

Sipas analizave të shifrave zyrtare të koronavirusit, gratë janë ato që po vdesin më shumë tani, se sa në valën e parë. ...

Gazetari publikon FATURAT: Bashkë me nënën SHPENZUAM 2 mijë euro për t’u shëruar nga Covid-19

Gazetari i Radio Televizionit të Kosovës, Fisnik Durguti, ka publikuar në rrjetet sociale faturën e ilaçeve që ka marrë për nënën e tij të...

Lajmet e fundit