Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

koronavirusi

Merr fund misteri, shkencëtarët tregojnë nga erdhi virusi Covid-19

Shkencëtarët duket se i kanë dhënë fund misterit, duke rrëzuar teorinë e rrjedhjes së virusit Sars-Cov-2 nga laboratori biologjik në Wuhan. Në një artikull të...

Nëse vjet mbizotëronte “koronavirusi”, ja çfarë kanë kërkuar njerëzit në Google në vitin 2021

Nëse në vitin 2020 të gjithë njerëzit kërkonin në Google  për koronavirusin, këtë vita ta kanë kërkuar më shumë për lojërat sportive dhe argëtimet. “Google”...

Flet doktoresha që zbuloi variantin “Omicron”, këto janë simptomat e reja

Një doktoreshë nga Afrika e Jugut, e cila ishte ndër të parat që zbuloi variantin e ri të koronavirusit “Omicron”, thotë se simptomat janë...

E RËNDË/ Koronavirusi i merr jetën 16-vjeçarit, flet nëna e të miturit: Tre ditët e fundit kishte ethe dhe…

Një 16-vjeçar ka humbur jetën pasi ishte infektuar nga Covid-19. Sipas mediave serbe mësohet se adoleshenti, Aleksandër C u gjet i vdekur nga familjarët e...

Shfaqet Delta PLUS, varianti më i ri i koronavirusit

Në Britaninë e Madhe është shfaqur një variant koronavirusit, që studiuesit thonë se është i ri. AY.4.2, i quajtur ndryshe edhe “Delta Plus”, është mutacioni...

Covid-19 do të kthehet në një ftohje të zakonshme, thotë vaksinologia e njohur britanike

Shkencëtarja Dame Sarah Gilbert, krijuesja e vaksinës Astrazeneca, thotë se Covid-19 nuk ka gjasa të bëhet më agresiv dhe me kalimin e kohës ky...

26 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë, numër i lartë infektimesh të reja në 24 orë

Kosova po përballet me shifra të larta të vdekjeve dhe infektimeve nga koronavirusi. ISHP e Kosovës bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit,...

Rritja e rasteve me Covid-19, Petrit Vasili bën THIRRJE: Të merren masa që tani!

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka reaguar për rritjen e infektimeve nga koronavirusi në vend, duke theksuar se rritja e shifrave është tepër serioze. Në...

Ngjarje tragjike/ Fermeri humb djalin dhe gruan nga koronavirusi, më pas i jep fund jetës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kavala të Greqisë. Një fermer i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur me litar brenda shtëspisë...

Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut, së shpejti vende të sigurta nga koronavirusi

Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut janë tre vende të Ballkanit Perëndimor që kanë potencialin të shpallen të sigurta për udhëtim të lirë drejt...

Lajmet e fundit