Tirana
clear sky
6 ° C
6 °
6 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
9 °
E premte, 16 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

koronavirus

SHIFRA TË FRIKSHME në Kosovë, 14 viktima nga Covid dhe më shumë se 700 raste të reja

Situata vijon të jetë e rënduar në Kosovë sa i përket pandemisë nga koronavirusi. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bën me dije se...

Anglia i kthehet “normalitetit”, vajzat dehen dhe kapen për flokësh në bregdet (VIDEO)

Falë vaksinimit masiv, Britania e Madhe ka hequr disa nga kufizimet për koronavirusin. Njerëzit kanë qenë më të lirë që të lëvizin dhe të argëtohen....

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja dhe viktimave në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e reja të infektimeve në 24 orët e fudnit, ku vihet re se ka një ulje të ndjeshme...

A duhet të agjërojnë gjatë Muajit të Ramazanit të prekurit nga Covid? Flet Imami: Nëse këta persona kanë…

Ish krye-imami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefet Krasniqi,  ka treguar nëse personat të cilët kanë qenë të infektuar me Covid-19 duhet të...

Imunologu Sulçebe flet për vaksinën kineze: I shpëtojmë…(E PLOTË)

Imunologu Genc Sulçebe ka rekomanduar të gjithë qytetarët që të vaksinohen. Ai në një intervistë tha se vaksina kineze ka një efektivitet të ulët në...

12 viktima nga Covid-19 në Kosovë, RRITET ndjeshëm numri i të infektuarve (SHIFRAT)

Situata vijon të jetë e rënduar në Kosovë sa i përket pandemisë nga koronavirusi. Gjatë ditës së fundit 12 persona kanë humbur jetën nga Covid-19....

Shqiptarët ngatërrojnë Covidin me alergjinë, mjekja thirrje qytetarëve: Ju duhet të…

Doktoresha alergologe-imunologe, Maria Zoto ka treguar se simptomat e alergjisë mund të ngatërrohen dhe me simptomat e Covid-19. Zoto rrëfen se kanë qenë të shumta ato...

Rritet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, më shumë se 500 raste në një ditë

11 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Mitrovicë 2 raste (71, 68...

Sa kohë do t’i mbrojë vaksina njerëzit? Mjekët në alarm: Çdo vit do të ndodhë e njëjta gjë

Mjekët e shqetësuar kanë ngritur alarmin se virusi i Covid-19 mund të përfundojë si grip, i cili do të kërkojë një vaksinë të re...

Morën vaksinën AstraZeneca, zbulohen 30 raste të reja të mpiksjes së gjakut

Në Mbretërinë e Bashkuar janë indetifikuar 30 raste të reja të cilët kanë pësuar mpiksje të gjakut pasi kanë marrë  vaksinën AstraZeneca kundër Covid-19. Disa...

Lajmet e fundit