Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
24 %
4.6kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

koreja e veriut

VIDEO: Viti i Ri mbërrin në Korenë e Veriut, 2022 mbyllet me lëshimin e tre raketave ballistike

Viti i Ri 2023 ka mbërritur në Korenë e Veriut. Si përherë, edhe këtë 31 dhjetor, ndërrimi i viteve në shtetin diktatorial është transmetuar live...

Koreja e Veriut lëshon dy raketa balistike në drejtim të Japonisë

Koreja e Veriut lëshoi ​​dy raketa balistike drejt detit në brigjet lindore të Gadishullit Korean të dielën, bëri me dije ushtria e Koresë së...

Kim Jong Un detyron prindërit tu vendosin fëmijëve emra “patriotikë”: Bombë, Satelit dhe Armë

Diktatori i Koresë së Veriut Kim Jong-un, ka lëshuar një urdhër për të gjithë prindërit që tu vendosin fëmijëve emrat "patriotikë" të tipit Chong...

“Provokimet” e fundit me raketa, SHBA dhe aleatët e saj sanksionojnë Korenë e Veriut

Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e saj kanë vendosur sanksione ndaj tre zyrtarëve të lartë të Koresë Veriore, të lidhur me testimet e fundit...

Në prag të një tjetër lufte? Koreja e Veriut dhe ajo e Jugut qëllojnë me raketa brigjet e njëra-tjetrës

Koreja e Veriut dhe ajo e Jugut kanë lëshuar për herë të parë raketa në ujërat e brigjeve të njëra-tjetrës. Seuli u hakmor të mërkurën...

Ekspertët: Raketat që do të testojë Koreja e Veriut do të jenë me mbushje bërthamore

Ekspertët që janë në pritje të një prove bërthamore nga Koreja e Veriut thonë se në atë aktivitet duket se do të përfshihen edhe...

Populli në skamje, Kim Jong Un urdhëron ndërtimin e një tjetër vilë gjigante

Kim Joung-un po zgjeron koleksionin e vilave luksoze që posedon në një kohë që u kërkon qytetarëve të bëjnë sakrifica të mëdha për t’i...

Në prag të një tjetër lufte? Koreja e Veriut lëshon raketa, dërgon avionët pranë kufirit

Korea e Veriut lëshoi të premten një raketë balistike me rreze të shkurtër drejt ujërave të saj lindore dhe nisi avionë drejt kufirit me...

Koreja e Veriut nuk ndalet, lëshon edhe dy raketa balistike mbi detin e Japonisë

Koreja e Veriut ka lëshuar dy raketa balistike gjatë mbrëmjen së sotme, sipas burimeve zyrtare nga Japonia dhe Koreja e Jugut. Ministria e Mbrojtjes e...

Inteligjenca amerikane: Rusia po blen raketa dhe predha nga Koreja e Veriut

Rusia po blen miliona raketa dhe predha artilerie nga Koreja e Veriut për përdorim në luftën e tyre në Ukrainë. Lajmi u bë me...

Lajmet e fundit