Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

TAG

Koreja e Jugut

Koreja e Veriut lëshon raketë balistike, mesazh për takimin e liderit të Koresë së Jugut në Japoni

Koreja e Veriut lëshoi ​ një raketë balistike ndërkontinentale (ICBM) në Detin Lindor, ose Detin e Japonisë ditën e sotme. Kjo hedhje e raketës vjen...

“Provokimet” e fundit me raketa, SHBA dhe aleatët e saj sanksionojnë Korenë e Veriut

Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e saj kanë vendosur sanksione ndaj tre zyrtarëve të lartë të Koresë Veriore, të lidhur me testimet e fundit...

Në prag të një tjetër lufte? Koreja e Veriut dhe ajo e Jugut qëllojnë me raketa brigjet e njëra-tjetrës

Koreja e Veriut dhe ajo e Jugut kanë lëshuar për herë të parë raketa në ujërat e brigjeve të njëra-tjetrës. Seuli u hakmor të mërkurën...

120 të vdekur dhe 100 të plagosur, rritet numri i viktimave në Korenë e Jugut

120 njerëz kanë humbur jetën në Seulit në Korenë e Jugut, ku qytetarët po festonin Halloween-in. Numri i të vdekurve u rrit nga 59 në...

Tragjedi në Korenë e Jugut për festën e Halloween, dhjetëra qytetarë humbin jetën nga arresti kardiak

Festa e Halloween është kthyer në tragjedi në kryeqytetin e Koresë së Jugut. Mëdiat e huaja bëjnë me dije se një numër njerëzish kanë humbur...

Ekspertët: Raketat që do të testojë Koreja e Veriut do të jenë me mbushje bërthamore

Ekspertët që janë në pritje të një prove bërthamore nga Koreja e Veriut thonë se në atë aktivitet duket se do të përfshihen edhe...

Në prag të një tjetër lufte? Koreja e Veriut lëshon raketa, dërgon avionët pranë kufirit

Korea e Veriut lëshoi të premten një raketë balistike me rreze të shkurtër drejt ujërave të saj lindore dhe nisi avionë drejt kufirit me...

Prag lufte? Koreja e Jugut ngre në qiell 30 avionë luftarakë, ushtria e Kim Jong Un kundërpërgjigjet me “zjarr”

Rriten tensionet në Gadishullin e Koresë, vetëm një ditë pas testimit të disa raketave me kapacitet bërthamor nga Peniani. Mediat aziatike raportojnë se Koreja e...

Lëshuan raketë në Japoni, Koreja e Jugut kërkon falje për shqetësimin

Ushtria e Koresë së Jugut ka kërkuar falje pasi lëshoi një raketë gjatë një stërvitje të përbashkët me Shtetet e Bashkuara ndezi alarmin tek...

Kërcënimi i Koresë së Veriut: Nëse Jugu na sulmon, do ta godasim me armë bërthamore

Phenjani do të shënjestrojë Korenë Jugore me “forcën e saj bërthamore” nëse sulmohet, ka thënë Kim Yo Jong, motra e udhëheqësit verikorean, Kim Jong...

Lajmet e fundit