Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
28 %
9.3kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

korea e veriut

Pas kërcënimeve, Koreja e Veriut lëshon një raketë balistike në Detin e Japonisë

Koreja e Veriut ka lëshuar një raketë balistike ndërkontinentale (ICBM) mbi detin e Japonisë. Ministria e Mbrojtjes konfirmoi se raketa u nis të shtunën,...

Kim Jong Un vë në punë “skuadrën sekrete”: Do të ekzekutohet çdo person që shikon pornografi

Skuadrat e reja sekrete të Kim Jong Un do të ekzekutojnë këdo që shikon pornografi nën përpjekjet e diktatorit të Koresë së Veriut. Zbatuesit po...

Liderja e ardhshme e Koresë së Veriut vetëm 10 vjeç? Kim Jong Un prezanton publikisht vajzën

Mediat shtetërore të Koresë së Veriut publikuan disa javë më parë foton e liderit Kim Jong Un, i cili shoqërohej nga vajza e tij...

Koreja e Veriut lëshon raketa balistike mbi Japoni

Koreja e Veriut ka lëshuar një raketë të dyshuar mbi Japoni, që ka ngritur alarm. Raketa balistike udhëtoi rreth 4,500 km (2,800 milje) përpara se...

Koreja e Veriut lëshon raketa balistike mbi Japoni, alarmi që u dha për qytetarët

Koreja e Veriut ka lëshuar një raketë të dyshuar mbi Japoni, në atë që duket të jetë një përshkallëzim i qëllimshëm për të tërhequr...

Rusia zotohet të zgjerojë marrëdhëniet me Korenë e Veriut

Rusia është zotuar të zgjerojë marrëdhëniet gjithëpërfshirëse dhe konstruktive dypalëshe me Korenë e Veriut. Në një letër dërguar homologut të tij Kim Jong un në...

Kim Jong-un: Koreja e Veriut është e gatshme të mobilizojë forcat bërthamore

Kim Jong-un thotë se Koreja e Veriut është e gatshme të mobilizojë parandalimin e saj të luftës bërthamore, ka pohuar udhëheqësi i saj Kim...

Testet e raketave balistike të Koresë së Veriut, publikohen foto nga hapësira

Koreja e Veriut ka publikuar fotografi për të cilat tha se janë marrë nga lëshimi i raketës më të fuqishme në pesë vjet. Fotot e...

Më madhja që nga 2017-ta, Koreja e Veriut lëshon raketën me rreze të mesme, pas 2000 kilometrash rrëzohet në detin e Japonisë

Koreja e Veriut ka kryer atë që mendohet të jetë lëshimi i raketave më të mëdha që nga viti 2017. Ajo ishte një raketë...

Lideri komunist Kim Jong Un, urdhëron pushkatimin e një burri në sy të familjes: Shiste CD me filma të blerë në Korenë e Jugut

Kideri komunist i Koresë së Veriut Kim Jong Un, ka urdhëruar ekzekutimin e një burri para familjes së tij dhe 500 personave të tjerë....

Lajmet e fundit