Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
0.5kmh
40 %
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

korce

Dy dekada si gjyqtar i Korçës, Besnik Shehu shkarkohet në vetting për pasurinë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shpalli të enjten më 6 prill 2023 vendimin për shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Gjykatës së Korçës, Besnik...

DEL VIDEO/ Momenti kur i riu i hedh benzinë dhe i vë flakën makinës në Korçë, autori lëndohet nga shpërthimi flakëve

Një makine, e cila ishte e parkuar, iu vu zjarri orët e para të mëngjesit të sotëm në vendin e quajtur “Ura e fajancës”...

I vihet zjarri “Benz-it” të parkuar në Korçë, lëndohet dhe vetë autori

Një makinë tip “Benz”, e cila ishte parkuar pranë vendit të quajtur “Ura e fajancës” në Korçë, është shkrumbuar nga flakët pas mesnatës së...

Tentuan të kalonin mbi 100 kg kanabis drejt Greqisë, gjykata lë në burg çiftin rumun

Gjykata e Korçës ka dhënë sot masën e sigurisë “arrest me burg” për çiftin rumun, të cilët u arrestuan në doganën e Kapshticës me...

 Pronari i vë flakën shtëpisë në Korçë, detajet e para

Një banesë në fshatin Ravonik, Korçë  është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme. Bëhet me dije se pronari i  shtëpisë, i cili vuan nga probleme...

“Çmendet” 38-vjeçari, dhunon ish-partneren në një lokal në Korçë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur Korçë, ku një 38-vjeçar ka dhunuar ish-gruan. Bëhet me dije se është shpallur në kërkim shtetasi G. Ç .,...

41 studio arkitekturore, mbyllet gara ndërkombëtare për 3 stadiumet e reja në Durrës, Vlorë, Korçë

Kryeministri Edi Rama njofton mbylljen e garës ndërkombëtare për ndërtimin e tre stadiumeve të reja në Durrës, Vlorë dhe Korçë. Në total janë dorëzuar...

I dënuar për ngacmim seksual, arrestohet 44 vjeçari nga Korça

Një 44 vjeçar është arrestuar  nga Policia e Korçës, pasi ishte shpallur në kërkim. Bëhet me dije se shtetasi E. K., 44 vjeç, banues...

Korça zbardhet nga dëbora, si paraqitet situata në akset rrugore

Qarku i Korçës është përfshirë nga reshjet e dëborës që prej ditës së djeshme.  Bëhet me dije se në rrugën e Dardhës, trashësia e...

“SHBA s’korruptohet, Yuri Kim po”, Berisha akuza për ambasadoren nga Korça: Ndërhyri në gjykatë kundër opozitës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka prezantuar sot në Korçë kandidaten e “Rithemelimit” për Bashkinë e qytetit, Ledina Alolli. Gjatë fjalës së tij Berisha edhe një herë...

Lajmet e fundit