Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
5 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

korce

Nga Korça në Vlorë, shkëputen “fijet” e krimit, hiqen me dhjetëra kamera

Policia e Shtetit ka vijuar me operacionin “Fijet” ku janë çmontuara të tjera kamera të vendosura në mënyrë të jashtëligjshme. Sipas njofitmit të policisë mësohet...

Bie një person nga kati i 5-të i pallatit në Korçë

Një person është rrëzuar nga kati i pestë i një pallati në Korçë. Sipas informacioneve paraprake mësohet se shtetasi identiteti i të cilit ende...

FOTOLAJM/ Qyteti Korçës “zgjohet” i zbardhur nga dëbora

Ulja e ndjeshme e temperaturave ka sjellë edhe reshjet e dëborës në qytetin e Korçës. Mëngjesin e sotëm qyteti i Korçës është zgjuar e zbardhur...

Shpërthen bombola e gazit në një pallat në Korçë

Një bombol gazi ka shpërthuer në një pallat në Korçë. Sipas informacioneve paraprake mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.17 dhe si pasojë...

“Fijet e krimit”, shkon në 48 numri i kamera të çmontuara në Korçë, vihen në hetim 14 persona

Policia e Korçës ka çmontuar të tjera kamera të vendosura në zona të ndryshme të qytetit.  Bëhet me dije se ka shkuar në 48...

Dhunoi efektivin e policisë se i hoqi patentën dhe e gjobiti, arrestohet 48-vjeçari në Korçë

Një 48-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Korçës pasi akuzohet se ka hdunuar një efektiv të policisë për shkak të detyrës. Bëhet me...

Kriminelët monitoronin Policinë nga të katërta anët, çmontohen 39 kamera të tjera në Korçë e Pogradec

Policia e Shtetit ka nisur prej ditësh një operacion të drejtuar "Fijet" në të gjithë territorin dhe të koordinuar nga Drejtoria e Përgjithshëm në...

Aksident në aksin Korçë-Pogradec, makina përfundon në kanal, plagosen dy fëmijë dhe një grua

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Korçë-Pogradec. Sipas informacioneve paraprake mësohet se aksidenti ka ndodhur në fshatin Bulgarec ku njëri prej...

Pas Shkodrës dhe Vlorës, Policia aksion për heqjen e kamerave “spiune” në Korçë, çmontohen 31 pajisje  

Pas Shkodrës dhe Vlorës, Policia ka ndërmarrë aksione dhe në Korçë dhe Pogradec për heqjen e kamerave “spiune” të vendosura në ambiente publike. Bëhet me...

Rama ndan pamje nga vila Eden në Korçë: Një destinacion i lakmuar nga turistët vendas dhe të huaj

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë foto nga vila Eden në Korçë, për të cilën thotë se është kthyer në një nga destinacionet më të...

Lajmet e fundit