Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

korce

FOTO/ Yuri Kim viziton Korçën dhe Bashkitë përreth, takohet me nxënës dhe mësues që e përshëndetën në anglisht

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim ka vizituar gjatë kësaj jave qytetin e Korçës, tre bashkitë përreth, Maliq, Devoll dhe Kolonjë. Gjatë qëndrimit në Korçë,...

I parkuar pranë shtëpisë, digjet gjatë natës “Benz-i” në Korçë

Një makinë është përfshirë nga flakët gajtë mbrëmjen së djeshme në lagjen nr. 6, Korçë. Bëhet me dije se është djegur automjeti tip “Mercedes-Benz” në...

“Investimeve në spitale po nxjerrim më të mirën e mjekëve” Rama: Është kryer me sukses një ndërhyrje delikate në Korçë

Kryeministri Edi Rama ka ndarë lajmin e mirë për një operacion të kryer me sukses në Korçë. Ram shkruan se në Spitalin Rajonal të Korçës...

Shoferja përplas 16 vjeçarin në Korçë, niset me urgjencë në spital

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në Korçë, pranë unazës së qytetit. Paraprakisht bëhet me dije se një automjet me drejtuese shtetasen M....

“Tentoi t’i vinte flakën klinikës së bashkëshortes”, Policia e Korçës: Efektivi që dhunoi qytetarin u pezullua nga detyra

Policia e Korçës ka dhënë informacion, në lidhje me videon e publikuar ditën e sotme, ku efektivi Gjergj Riza shfaqet duke dhunuar një qytetar....

Vijon operacioni “Fijet”, çmontohen 20 kamera në Shkodër, Korçë dhe Fier, 8 persona nën hetim

Policia e Shtetit ka vijuar me operacionin “Fijet”, ku ka çmontuar 20 kamera të tjera, të instaluara në kundërshtim me ligjin, në qarqet Shkodër,...

Projektoi Bibliotekën “Thimi Mitko” në Korçë, ndahet nga jeta arkitekti Petraq Kolevica

Është ndarë nga jeta në moshën  89-vjeçare arkitekti i njohur korçar, Petraq Kolevica Lajmi i trishtë është bërë me dije nga Bashkia e Korçës. Një...

Stadiumet, qeveria do zbatojë modelin e “Air Albania” në Korçë, Vlorë dhe Durrës

Stadiumet në qytetet e Korçës, Durrësit dhe Vlorës parashikohet të transformohen në komplekse sportive me shërbime të ndryshme duke ndjekur modelin e stadiumit “Air...

EMRI/ Kërcënoi me armë pronarin e lokalit pas sherrit, arrestohet 49-vjeçari në Korçë

Një 49-vjeçar është arrestuar, pasi pas një konflikti ka kërcënuar me armë një person në Korçë. Bëhet me dije se në pranga ka rënë Jani...

Dëborë dhe ngrica në Korçë, shoferët duhet të tregojnë kujdes në këto akse

Qarku i Korçës orët e fundit është goditur nga moti i keq, si reshjet e dëborës dhe ulje të ndjeshme të temperaturave. Bëhet me dije...

Lajmet e fundit