Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

korce

Korça kremton të Premten e Zezë të Pashkëve Ortodokse

E premtja para Pashkës, e cila njihet si e Premtja e Zezë, shënon ditën e kryqëzimit të Krishtit dhe vuajtjeve të tij me...

60 vjeçari ndërron jetë në një lokal në Korçë, familjarët akuzojnë ambulancën për vonesë

Një person ka humbur jetën teksa ndodhej në një lokal në qytetin e Korçës. Shtetasi Rexhep Zerolli ka ndëruar jetë në lokal për shkaqe...

Konfliktohen për garën me qen, plagosen 2 persona në Korçë

Konflikti për qentë ëhstë bërë shkak për plagosjen e dy personave në Korçë. Ngjarja ka ndodhur në malin e Moravës pas...

Dy vëllezërit e plagosur me armë nuk ruhen nga policia: Kemi frikë për jetën

Flasin y vëllezërit nga Kolonja, Dritan dhe Artan Dorezi të cilët u plagosën të shtunën me armë zjarri nga një person i maskuar,. Dy...

Postieri humbet dokumenet sekrete, procedohen penalisht drejtori, shefi i shërbimeve dhe specialisti

Humbja e dokumenteve sekrete nga një postier në Ersekë ka bërë që të procedohen penalisht 4 persona. Policia ka proceduar penalisht...

Përleshje me thika në lokal, plagosen dy kushërinj

Përleshje me thika në fshatin Orman në Korçë. Për pasojë kanë mbetur të plagosur dy persona, kushërinj me njëri-tjetrin. Të...

Babë e bir rrahin nusen, njëri arrestohet, tjetri në kërkim

Policia e Korçës ka arrestuar shtetasin Gentian Sinanasi, 31 vjeç, banues  në Moglicë-Korçë, si dhe ka shpallur në kërkim babain të tij, shtetasit Ç....

Lajmet e fundit