Tirana
broken clouds
16 ° C
16 °
16 °
63 %
5.1kmh
75 %
Mar
16 °
Mër
12 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
13 °
E martë, 13 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

korca

Të gjithë presin lajme të mira nga SHBA për vaksinën, por ja çfarë poston Rama në rrjetet sociale

Ditën e djeshme kryeministri Edi Rama u nis për në SHBA, ku sipas tij qëllimi i kësaj “rruge” në SHBA është sigurimi sa më...

LAJMI I MIRË: Shërohet pacienti i parë nga Korça i prekur me koronavirus

Është shëruar pacienti i parë nga Korça, i prekur nga virusi covid-19. Lajmin e bën të ditur drejtori i Spitalit Rajonal...

Gjesti human i vajzës nga Korça, bën 600 maska dhe ia dhuron spitalit në Greqi

Elona Agolli, vajza nga Korça që jeton prej 21 vitesh në Greqi, ka bërë një gjest mjaft human. Ajo ka një...

“Ta bëjmë Shqipërinë si Evropa”… Po bëjeni si Korça, bre lalkë!

QYTETI KITARË Shkruan Agim Xhafka: Kur dëgjoj thirrjet : "Ta bëjmë Shqipërinë si Evropa”,u them: "Po bëjeni si Korça, bre lalkë”....

Korça e zbukuruar në çdo detaj për festat e fundvitit (Fotogaleri)

Qyteti i Korçës është veshur me drita shumëngjyrëshe këtë prag festash fundviti. Pazari i qytetit, pedonalja dhe Katedralja janë disa nga...

Vazhdojnë tërmetet, Korça lëkundet sërish (Ja ku ishte epiqendra)

Dy lëkundje tërmeti janë ndjerë para pak minutash në qytetin e Korçës. Raportohet se lëkundjet u shënuan në orën 19:29 me...

Tiransit zbresin nga froni, ja kush janë më ‘qeflinjtë’ e Shqipërisë

Korça e serenatave, lakrorit, kërnackave, shëtitjeve në mbrëmje është kthyer vitet e fundit në një tërheqje turistike për shumëkënd. Edhe vetë korçarët po i...

Trafikonin drogë, arrestohet një 38-vjeçar në Korçë, një tjetër lihet i lirë

Policia e Korçës arrestoi në flagrancë një 38-vjeçar, pasi iu gjetën 35 doza me lëndë narkotike cannabis sattiva. Gjatë kontrollit, të...

Do elektrizohet Korça për 5 netë, gati Festa e Birrës në qytetin e serenatave (ZBULOHEN DATAT- KËNGËTARËT)

Për 5 ditë radhazi Korça e bukur e serenatave do të elektrizohet nga festa e jashtëzakonshme me muzikë live. Ashtu si...

Korça nuk gjen qetësi, sërish tërmet i fortë 

Një tërmet i ri raportohet se ka rënë para disa minutash sërish në Korçë. Lëkundjet e forta janë ndjerë para 30...

Lajmet e fundit