Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

TAG

kontrolloret

“Bllokuan” qiellin shqiptar për më shumë se 24 orë, Gjykata e Apelit liron nga çdo akuzë kontrollorët e Rinasit, ATCEUS kërkon rikthimin e tyre...

GJykata e Apelit ka liruar nga çdo akuzë tre kontrollorët e Rinasit, të cilët fillimisht u burgosën dhe u pezulluan nga puna pas grevës...

Bllokuan aeroportin se ishin të stresuar nga paga 2500 dollarë, Gjykata ndryshon masën e sigurisë për 2 kontrollorët e Rinasit

Armando Fezga dhe Muhin Mezini, dy nga kontrollorët e Rinasit që akuzohen se organizuan grevën e Albcontrol dhe bllokuan për më shumë se 24...

Qëndron pas grevës në RINAS? ‘Shpërthen’ Meta: Marrëzi të të çmendurit! Vlora ia ka bërë dhomën gati

Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me akuzat e kryeministrit Edi Rama se qëndron pas grevës së kontrollorëve që shkaktuan bllokimin e punës në...

Frrok Çupi: NATO do arrestojë Ilir Metën në 26 prill, SPAK ka 20 dosje të rënda për të…

Analisti Frrok Çupi foli për bllokimin e aeroportit të Rinasit para disa ditësh nga kontrollorët e trafikut ajror që vendosën të mos jepnin shërbimin...

Balluku tregon cilët kontrollorë janë kthyer në punë: Grupi udhëheqës kishte qëllime jo të mira

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka folur sërish për grevën e Albcontrol disa ditë më parë që shkaktoi kaosin me bllokimin e...

Zgjidhja e situatës në Rinas, ministrja Balluku: Turqit dhe grekët nuk punuan, puna rifilloi me kontrollorët shqiptarë

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku ka folur për rifillimin e punës në aeroportin e rinasit, ku u shpreh se nuk ka qenë e nevojshme...

Flet kreu i Sindikatës Europiane: Kontrollorët e huaj nuk kanë licencë për në Shqipëri, grekët kanë pasur presion që kanë ardhur

Kryetari i Sindikatës Europiane të Kontrollorëve Ajrorë, Volker Dick u shpreh mbrëmjen e sotme në një intervistë në ABC se, kontrollorët turq dhe grekë...

‘Ti s’je burrë’, ZBARDHEN dëshmitë e kontrollorëve: Më tha zbrit nga kulla se përndryshe do të të hedh

Newsbomb publikoi më herët mesazhet e kontrollorëve të AlbControl në “Ëhatsapp” me njeri-tjetrin, teksa vihej re se gjithçka ishte e planifikuar dhe ata ishin...

Unioni i Kontrollorëve të rajonit thirrje për zgjidhjen e krizës në Shqipëri: Uluni në dialog

Unioni i kontrollorëve të trafikut ajror të Sllovenisë, Kroacisë, Bosnjë-Hercegovinës, Serbisë Malit të Zi dhe Maqedonisë së Veriut ka dërguar një letër në mbështetje të...

Para 9 muajsh kishin bërë padi, Gjykata Civile zhvillon sot seancën e parë për kallëzimin e kontrollorëve të Rinasit

Gjykata Civile pritet që të shqyrtojë ditën e sotme padinë e kontrollorëve ndaj kompanisë Albcontrol, e cila është bërë që para 9 muajsh. Mësohet se...


Lajmet e fundit