Tirana
broken clouds
11 ° C
11 °
11 °
87 %
1.5kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
16 °
Enj
18 °
Pre
13 °
E hënë, 19 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

kontrollore

Gjykata e Tiranës pranon kërkesën e Prokurorisë, jepet masa “arrest me burg” për 2 kontrollorët, dhe “arrest shtëpie” për Flora Ndrecën

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë për tre kontrollorët e ‘AlbControl”. Bëhet me dije se Gjykata e Tiraës ka vendosur masën “arrest...

LISTA e PLOTË/ Aeroportin e bllokuan se ishin të stresuar nga ulja e pagës, zbulohen rrogat me shumë “zero” që marrin kontrollorët e AlbControl

Situata e paprecedentë me kontrollorët e kompanisë AlbControl, të cilët për më shumë se 24 orë bllokuan fluturimet në aeroportin e Rinasit pasi ishin...

Bllokuan aeroportin e Rinasit, Prokuroria e Tiranës kërkon “arrest me burg” për 2 kontrollorë dhe “arrest shtëpie” për një tjetër

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar “arrest me burg” për kontrollorët Muhin Mezini dhe Armando Fezga, ndërda për kontrolloren tjetër Flora Ndreca është kërkuar “arrest...

“Dorëzohen” një pjesë e kontrollorëve, e konfirmon Rama: Disa prej tyre janë kthyer dhe nesër fillojnë punë

Disa prej kontrollorëve që bllokuan fluturimet në aeroportin e Rinasit do të rikthehen në punë që nga dita e nesërme.Lajmin e ka bërë me...

“Janë të stresuar se kanë rrogën 2400 dollarë”, Rama: Kanë marrë peng jetën e vendit, çfarë duhet të bëjnë mjekët të lenë pacientët të...

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit të tij elektoral në Dropull, është ndalur edhe tek çështja e aeroportit të Rinasit ku kontrollorët e AlbControll anuluan punën e...

Bllokimi i fluturimeve në Rinas, “AlbControl” kërkon ndihmë nga partnerët strategjikë; kërkesë për kontrollorë ajrorë nga vendet e tjera

AlbControl ditën e sotme ka kërkuar ndihmë nga partnerët strategjikë për kontrollorë ajrorë nga vendet e tjetra. Bëhet me dije se është kërkuar që të zëvendësohen...

Protesta e kontrollorëve të Rinasit, gazetarja: Zyrtarë të lartë pritet t’i nënshtrohen hetimit

Dokumentacioni i “AlbControl” dhe kontratat e punës të kontrollorëve janë sekuestruar nga prokuroria e Tiranës. Lajmin e ka bërë me dije gazetarja Klodiana Lala, e...

Ish-prokurori: Sjellja e kontrollorëve përbën vepër penale, nëse do isha unë do i kisha arrestuar në flagrancë

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari ka deklaruar mbrëmjen e sotme se sjellja e kontrollorëve të aeroportit të Rinasit përbën vepër penale.Ai u shpreh se nëse do...

“Kryeministri në detyrë t’i thërrasë mendjes”, Meta fton Ramën dhe Ballukun: Të mblidhemi që t’i japim zgjidhje kësaj situate

Presidenti Ilir Meta në një deklaratë për mediat nga qyteti i Vlorës ka folur për bllokimin e aeroportit të rinasit nga kontrollorët, duke u...

Lajmet e fundit