Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

TAG

kontrolle

Të shtënat me armë në dasma, Policia paralajmëron: Do ndalojmë kolonat e makinave në rrugë për kontroll

Policia në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë, ka paralajmëruar dasmorët se do të ndalojë kolonat e tyre me makina dhe do të ushtrojë kontrolle të...

Forcat “Shqiponja” dhe RENEA zbarkojnë në Elbasan, shoqërohen 30 persona, në “shenjestër” edhe mjetet me xhama të zinj

Të paktën 30 persona janë shoqëruar nga policia në Elbasan gjatë operacionit të krye mbrëmjen e djeshme për rritjen e masave të sigurisë. Bëhet me...

Kontrolle të befasishme në Tiranë, Policia “blindon” rrugët e kryeqytetit

Policia e Tiranës është duke zhvilluar kontrolle të shumta në kryeqytet. Bëhet me dije se komisariatet në varësi të DVP Tiranë, Forcat e Posaçme "Shqiponja",...

Çfarë po ndodh? SPAK “zbarkon” në Elbasan, policia kontrolle në banesa, dyshohet për..

Një aksion i fuqishëm është ndërmarrë orët e fundit në Elbasan me urdhër të Prokurorisë së Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit. Burime për...

Operacionalja kontrolle për persona me armë, “skanohen” edhe makinat për drogë

Efektivë të Forcës Operacionale, Shqiponjave dhe Policisë Rrugore të Tiranës, kanë dalë mbrëmjen e sotme në rrugët e kryeqytetit, në kuadër të planit të...

Forcat Speciale bastisje në Durrës, Fier dhe Korçë, kërkohen të arratisurit e “Plumbit të artë”

Operacioni "Plumbi i artë" vazhdon prej dy ditësh. Siç deklaroi kryepolici Gledis Nano, se ai nuk është ndalur asnjëherë që prej 19 majit, Forcat...

Blindohet Fieri, Policia kontrolle “blic” automjeteve luksoze dhe atyre me xhama të zinj

Forca të shumta policie kanë zbarkuar mbrëmjen e sotme në Fier. Burime bëjnë me dije se efektiëvt po kryejnë kontrolle “blic” në akset kryesore...

FNSH dhe Operacionalja “krehin” Krujën për tre ditë, qindra sera, shtëpi të braktisura e tunele; Zbulohet parcela me kanabis (PAMJET)

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejt ndodhen prej tre ditësh ën zonën e Krujës, ku kanë nisur një operacion të gjerë për zbulimin dhe asgjësimin...

AKU shton kontrollet për mishin në treg: Deri tani nuk kemi gjetur asnjë rast që lidhet me gripin e shpendëve! Garantojmë sigurinë ushqimore

Që prej shfaqjes së rasteve të gripit të shpendëve në vende të ndryshme të Europës, prej disa javësh, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit thotë se...

Bastisen mbi 200 shtëpi në Belgjikë, mediat: Operacioni antidrogë më i madh në historinë tonë! Anëtarët e bandës shumica shqiptarë

Mediat belge shkruajnë këtë të martë për një operacion të madh antidrogë që është duke u zhvilluar në disa zona të vendit, transmeton newsbomb.al....

Lajmet e fundit