Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
47 %
2.6kmh
20 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

kontrabande

Naftë kontrabandë nga Maqedonia, tre të arrestuar në Dibër

Tre persona janë arrestuar nga Policia e Dibrës, pasi kontrabandonin naftë nga Maqedonia e Veriut. Nafta merrej me makinë, më pas depozitohej në magazinën...

Kamionisti kapet me 200 mijë euro të padeklaruara gjatë tentativës për të hyrë në Shqipëri (Foto-Detaje)

Një 50-vjeçar, shofer kamioni është arrestuar gjatë tentativës për të hyrë në Shqipëri përmes portit të Vlorës, pasi i është gjetur një shumë e...

13 bidonë me 260 litra naftë, Policia njofton se ka goditur kontrabandën në Korçë

Një rast i kontrabandës me mallra njoftohet se është goditur nga Policia në Qarkun e Korçës. Në pranga ka rënë një banor i fshatit...

2 mijë litra naftë kontrabandë në Tiranë, arrestohet një person

2 mijë litra naftë kontrabantë janë sekuestruar ditën e sotme në Tiranë. Bëhet me dije se në pranga ka rënë shtetasi Baftjar Sala, si dhe...

EMRAT/ 50 mijë litra naftë kontrabandë nga vendet e Lindjes në Durrës, policia arreston kapitenin dhe marinarin e anijes

Në portin e Durrësit mbrëmjen e djeshme është zhvilluar një operacion, ku brenda një anije u gjet dhe u sekuestruan 50 mijë litra naftë...

Makina plot me steka cigaresh kontrabandë, arrestohet në flagrancë 48 vjeçari në Tiranë

Një 48 vjeçar nga Tirana ka rënë në prangat e Policisë, pasi në makinën me të cilën ai udhëtonte janë kapur disa steka me...

Ilaçe kontrabandë në farmaci, Policia e Tiranë prangos administratorin dhe punonjësen

Dy persona kanë rënë në prangat e Policisë së Tiranës, pasi mbanin në farmaci një sasi ilaçesh të dyshuara të kontrabanduara. Janë arrestuar sot...

Doli në det pa njoftuar dhe fiku GPS, sekuestrohen 80 ton naftë kontrabandë në Durrës, bllokohet peshkarexha (VIDEO)

Një sasi e madhe prej 80 mijë letra naftë është bllokuar nga Policia Kufitare në Portin e Durrësit. Gjithashtu, është bllokuar peshkarexha që doli...

Dhjetëra kuti me fruta të thata nga Maqedonia e Veriut, Policia godet kontrabandën me mallra në Pogradec

Një rast i kontrabandës me mallrat është goditur nga Policia Kufitare në Pogradec. Mësohet se janë kapur dhjetëra kuti kartoni me fruta të thata...

Paketa kontrabandë, arrestohet pronari i “Exchange-it” në Durrës, një tjetër procedohet penalisht (Detaje)

Një person ka rënë në prangat e policisë së Durrësit dhe një tjetër është proceduar penalisht pasi akuzohen për veprimtari kriminale në fushën e...

Lajmet e fundit