Tirana
broken clouds
13 ° C
13 °
13 °
50 %
1.5kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
13 °
E enjte, 15 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

konteniere me mbetje kimike

Edi Rama flet për herë të parë hapur për ‘kontenierët me mbetje kimike’: Një poshtërsi e mirëorganizuar që nuk pati sukses

Kryeministri Edi Rama ka folur për herë të parë lidhur me lajmin e 1300 konteinerëve të mbërritur nga Italia dhe që supozohet se janë...

Ministri Koka: Konteinerët, lajme portalesh

“Lajm portalesh”, kështu i quajti ministri i Mjedisit Lefter Koka publikimet e ditëve të fundit se në Shqipëri kanë hyrë kontenier me mbetje të...

Lajmi për “mbetjet e kimike” mbërrin në “Çadrën e Lirisë”, Basha: Gjenocid kundër shqiptarëve

Sot në çadrën e protestës së opozitës kanë qenë të pranishëm disa anëtarë të shoqërisë civile, ata të cilët kreu i Partisë Demokratike, Lulzim...

Mbetjet kimike nga Italia, Prokuroria e Durrësit nis verifikimet

Prokuroria e Durrësit ka nisur sot verifikimet pas pretendimeve se në Shqipëri mund të jenë groposur mbetjet kimike e më shumë se 1300 kontenierëve...

AKIP kërkesë Prokurorisë, ministrisë së Financave dhe Mjedisit: Informacion për kontenieret e plehrave të mbetura në vendin tonë

Aleanca Kunder Importit te Plehrave, (AKIP) ka dorëzuar sot në Prokurori, në Ministrinë e Financave dhe të Mjedisit kërkesën për informacion dhe nisjen e...

Lajmi për zhdukjen e kontejnerëve me mbetje kimike, reagon Dogana: Ja e vërteta

Drejtoria e Përgjitshme e Doganave ka reaguar pas pulikimit të lajmit nga një portal italian që ngrinte dyshime se mbi 1300 kontejnerë me mbetje...

Zbulohet e vërteta: Ish-senatori italian i dënuar për korrupsion pas portalit me lajmin për mbetjet kimike

Një portal italian thuajse anonim ka publikuar në 24 shkurt të 2017 një shkrim të gjatë ku ngre dyshime se mbi 1,300 kontenierë të...

Lajmet e fundit