Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
63 %
2.6kmh
90 %
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
12 °
E martë, 13 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

konsullata

Ambasada e SHBA njoftim të rëndësishëm për Konsullatën nesër

Ambasada e SHBA-së në Tiranë njofton se për shkak të mundësisë së rrezikshmërisë së rrugëve në mëngjes, Konsullata do të hapet dy orë me...

Rama flet për unifikimin e ambasadave Shqipëri-Kosovë, kërkon edhe konsullata ballkanike

Kryeministri Edi Rama ka folur sot gjatë prezantimit të Shërbimit Konsullor Online (SHKO) për unifikimin e ambasadave dhe konsullatave me Republikën e Kosovës. ...

Sulmet në Stamboll, Ambasada dhe Konsullata e Shqipërisë asnjë reagim apo numër kontakti

Stambolli është tronditur sërish nga disa sulme me bombë, ku deri më tani njoftohet për të paktën 20 të plagosur. Shumë...

“Konsullata të përbashkëta në Turqi dhe Danimarkë”

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, po qëndron në Tiranë ku po merr pjesë në Samitin e Diasporës, i...

Shqipëria dhe Kosova hapin Konsullatën e përbashkët në Mynih të Gjermanisë

Në një aktivitet të posaçëm të organizuar me pjesëmarrjen e Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati dhe Ministrit të Jashtëm të Kosovës, Enver...

Bushati njofton hapjen e Konsullatës në Bari për kosovarët: Partneriteti po thellohet

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati ka njoftuar hapjen e Konsullatës shqiptare në Bari të Italisë për qytetarët e Kosovës. Bushati shprehet se...

Shqipëria dhe Kosova me Kosullatë të përbashkët edhe në Bari të Italisë

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Shqipërisë dhe Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës, sot, gjatë vizitës së Ministrit...

Tjetër skandal në konsullatën shqiptare në Milano (Video)

Në muajin mars të këtij viti emisioni investigativ “STOP” në Televizionin Klan denoncoi rastin se si konsullata shqiptare në Milano kryente martesa civile kundrejt...

Lajmet e fundit