Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
63 %
2.6kmh
90 %
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
12 °
E martë, 13 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

konkursi

Rihapen aplikimet, 114 vende të lira PUNE në shëndetësi (JA KRITERET)

Rihapen aplikimet përpunësimin e infermierëve përmes platformës infermierepershqiperine.al Bëhet fjalë për 114 pozicione që kanë mbetur vakant nga faza e parë...

Edi Rama uron shkencëtarët e rinj, që do të përfaqësojnë Shqipërinë në SHBA

Këtë vit në konkursin ndërkombëtar “First Global Challenge”, do të marrë pjesë edhe Shqipëria. Me këtë rast, kryeministri Edi Rama, ka përgëzuar grupin...

Gazetari kundër konkursit të aktivistit: Injoroni këtë farsë, votimi i manipuluar

Gazetari Aulon Bej Kalaja ka reaguar kundër konkursit të organiuzar nga Qendra për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve në Shqipëri (CRCA) për “Gazetari...

9 vjeçari shqiptar fiton konkursin e matematikës në Kanada mes mijërave pjesëmarrësve

Një 9-vjeçar shqiptar nga Montreali i Kanadasë, ka dalë kampion i provincës Quebec, në konkursin e matematikës THALES për vitin 2016. ...

Rihapet konkursi “Ëndrra Ime”, këtë herë përveç grantit edhe ambiente falas

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar rihapjen e konkursit “Ëndrra Ime” ku të gjithë pjesëmarrësit do duhet të paraqesin idetë e tyre të veçanta për...

Shpikni pajisjen që eksploron oqeanet dhe fitoni 4 milion dollarë

Oqeani mbulon rreth 70% të planetit tonë, por edhe pse shkencëtarët kanë arritur të formojnë harta të qarta të planetit Mars apo Hënës, vetëm...

Lajmet e fundit