Tirana
broken clouds
15 ° C
15 °
15 °
55 %
2.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
19 °
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
12 °
E diel, 11 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Konjufca

Konjufca takon Albin Kurtin e Vjosa Osmanin, tërhiqet Vetëvendosje nga ndryshimi i ligjit për zgjedhjet

Ushtruesi i detyrës së presidentit, Glauk Konjufca, përgjatë një takimi të mbajtur ndërmjet kryeministrit Albin Kurtid dhe kandidates për president Vjosa Osmani, kanë vendosur...

Cakaj nënshkruan marrëveshje të reja me Konjufcën dhe Rekën

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka bërë me dije në një reagim në Facebook, se sot janë mbyllur...

Paqartësia për njohjen e Kosovës nga Xhamajka, mediat në Kosovë lajmërojnë shkarkimin e ambasadores Vlora Çitaku (SI U PËRFSHI NË DEBAT ME PRESIDENTIN)

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Glauk Konjufca ka propozuar shkarkimin e ambasadores në SHBA, Vlora Çitaku. Konjufca ka propozuar edhe largimin...

Kosovë/ Operacioni ‘Fshesa’ në Ministrinë e Jashtme, Konjufca SHKARKON 14 konsuj, mes tyre dhe atë të Shqipërisë (Emrat)

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka vendosur që të shkarkojë 14 konsuj nëpër konsullata të Kosovës. Burime për...

Mediat në Kosovë: Arrihet marrëveshja VV – LDK, Glauk Konjufca dorëhiqet nga posti i kryeparlamentarit

Albin Kurti dhe Isa Mustafa duket se kanë gjetur gjuhën e përbashkët për nënshkrimin e një marrëveshje për formimin e qeverisë së re të...

Caktohet data e seancës plenare për votimin e qeverisë së Kosovës

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca pas mbledhjes së kryesisë në një deklaratë për shtyp ka thënë se është caktuar seanca për votimin...

Lajmet e fundit