Tirana
broken clouds
9 ° C
9 °
9 °
87 %
2.1kmh
75 %
Hën
19 °
Mar
15 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
18 °
E hënë, 12 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

konispol

“Ka ardhur ora e fshatarëve tani”, Rama batuta me fermerët në Konispol: Ju ka ardhur katundari më i gjatë në krye dhe ju mbështet

Kryeministri Edi Rama ndodhej ditën e sotme në fshatin Mursi të Konispolit. Si në çdo takim të Ramës edhe kësaj here nuk kishin si...

Tërmet i fortë në Konispol, ja sa ishte magnituda

Një tërmet është shënuar në mesnatë në Konispol. Bëhet me dije se tërmeti është shënuar në orën 00:18, me madhësi 4.6...

Mbyllet numërimi në Libohovë, Konispol e Belsh, rikonfirmohen kryebashkiakët aktualë

Është përmbyllur procesi i numërimit në orët e para të mëngjesit edhe në Bashkinë e Libohovës të Konispolit dhe të Belshit. ...

Përfundon procesi i legalizimeve në Konispol, Lame: Agjencia e re e Kadastrës, reforma pasuese

Bashkia Konispol është e para bashki që përfundon procesin e legalizimit.   “Sot gjendemi në Konispol për të dorëzuar grupin e...

Aksident i rëndë në Konispol, del nga rruga furgoni, një i vdekur (EMRI)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në jug të vendit, ku ka humbur jetën një person. Raportohet që aksidenti ka ndodhur...

Shpërthen në flakë makina në Konispol (VIDEO)

Një makinë është përfshirë nga flakët pak momente më parë në Konispol. Ende nuk dihet shkaku i shpërthimit të makinës, dhe...

Tragjike/ Ndërron jetë papritur një foshnje në Sarandë

Një ngjarje tragjike ka ndodhur këtë mëngjes në Sarandë. Një foshnje ka mbërritur e pajetë në ambientet e spitalit të Sarandës....

Rama “kapet” me të moshuarin në Konispol: Hiqe mor atë radio, ua ua

Kryeministri Edi Rama ishte ditën e sotme i pranishëm në një takim elektoral në zonën e Konispolit. Gjatë një bashkëbisedimi më fermerët e kësaj...

Nga Vora në Konispol, identifikohet viktima në kufirin shqiptaro-grek

Një trup i pajetë është gjetur mbrëmjen e sotme në Konispol, pranë kufirit të Shqipërisë me Greqinë. Fillimisht identifikimi i viktimës...

Basha në Xarrë: 150 milionë euro nga buxheti do shkojnë për bujqësinë

Në programin qeverisës Partia Demokratike ka përcaktuar bujqësinë si prioritet dhe një ndër levat kryesore për të nxjerrë vendin nga kriza. Për këtë kryetari...

Lajmet e fundit