Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

Kongresi

Shefi i “Tik Tok” del para Kongresit, Chew mohon se Qeveria kineze ka akses në të dhëna, ligjvënësit amerikanë të bindur për të kundërtën

Pretendimet e shefit ekzekutiv të TikTok, Shou Chew, se kompania nuk është një krah i qeverisë kineze, duket se po kalojnë pa u vënë...

Një republikan në krye të Kongresit në SHBA, Kevin McCarthy betohet si kryetar

Republikani Kevin McCarthy është betuar si kryetar i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit të 118-të. Pas ditësh bllokimi dhe lëshimesh të mëdha, McCarthy siguroi...

Dita e dytë radhazi, dështon zgjedhja e kryetarit të ri të Dhomës së Përfaqësuesve

Kandidati republikan Kevin McCarthy nuk arriti të siguronte as në raundin e 4 votat e nevojshme për t’u zgjedhur në krye të Dhomës së...

100 vjet Komuniteti Mysliman i Shqipërisë

Më 24 shkurt deri më 12 mars 1923 zhvilloi punimet Kongresi i parë Mysliman Shqiptar. Ky Kongres përfaqëson një ngjarje të rëndësishme për jetën...

Kongresi i Internacionales Socialiste, Rama shkon në Madrid

Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Madrid të Spanjës. Rama ka postuar një foto nga Madriti dhe njofton se po merr pjesë në...

Kongresi i Partisë Komuniste në Kinë, Xi Jinping me më shumë pushtet dhe drejt mandatit të tretë

Udhëheqësi më i lartë i Kinës, Xi Jinping, do të marrë një mandat të tretë që thyen normat me një përqendrim edhe më të...

Kryeministri Edi Rama ndan foto nga Kongresi i Berlinit

Kreu i Qeverisë shqiptare, Edi Rama e ka nisur ditën me disa foto nga Kongresi i Partive Socialiste Europiane, ku ai ndodhet prej ditës...

Biden kërkon nga Kongresi 11.7 miliardë dollarë më shumë për Ukrainën

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, po i kërkon Kongresit të sigurojë 11.7 miliardë dollarë për Ukrainën, pasi ndihma e SHBA...

Edi Rama flet në Kongresin, Meta provokon: “Në perandorinë e gënjeshtrave, e vërteta është tradhëti”

Kryeministri Edi Rama është duke folur në këto momente në Kongresin e Partisë Socialiste që po mbahet në Pallatin e Kongreseve. Ai është ndalur...

Damian Gjiknuri flet për ndryshimet në qeveri, Sekretari i PS tregon çfarë do ndodhë në Kongresin e 9 prillit: Vendi ka sfida, performancën e...

Sekretari i Përgjithshëm i PS Damian Giknuri, thotë se ndryshimet në qeveri janë kompetencë e Kryeministrit të vendit. Interesimit të mediave në lidhje me...

Lajmet e fundit