Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
63 %
2.6kmh
90 %
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
12 °
E martë, 13 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Kongresi i SHBA

Betohen dy myslimane, për herë të parë në historinë e Kongresit të SHBA-së

Ligjvënësit e rinj amerikanë janë betuar këtë të enjte, duke zënë 116 vendet e Kongresit. Betimin për herë të parë ai...

Zgjidhet si e para femër në krye të Kongresit të SHBA, Balla përgëzon Pelosi-n

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka përshëndetur Nancy Pelosi, e cila është zgjedhur kryetarja e Parlamentit në Shtetet e Bashkuara...

Barack Obama mbështet publikisht Suzana Shkrelin për Kongresin Amerikan, ja çfarë shkruan

Presidenti i SHBA-së, Barack Obama ka publikuar një deklaratë ku jep mbështetjen e tij për 30 kandidatë të Partisë Demokratike që kërkojnë të hyjnë...

Kongresi nuk përfill veton e Obamës, lejon padi kundër Arabisë Saudite

Kongresi amerikan votoi për të mos e përfillur veton e presidentit Barak Obama rreth një projekt-ligji që lejon ngritjen e padive kundër Arabisë Saudite...

Seancë e tensionuar në Kongresin Amerikan për emailet e Clinton

Kreu i Byrosë amerikane Federale të Hetimeve po e mbron vendimin e tij për të mos hapur çështje penale kundër ish-sekretares të Shtetit Hillary...

Një shqiptare pranë hyrjes në Kongresin Amerikan, siguron nominimin

Shqiptaro-amerikanja Suzana Shkreli ka siguruar nominimin si kandidate e Partisë Demokratike, për të hyrë në Kongresin Amerikan në shtetin e Michiganit. Është...

Plagosje me armë në Kongresin amerikan, mobilizohet policia

Polica ka bllokuar hyrje daljet nga ndërtesa e Kongresit dhe Shtëpia e Bardhë në Uashington, pas njoftimit se në qendrën e vizitorëve në Kongres,...

Lajmet e fundit