Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

Kongresi i PS

Kongresi i PS, Balla i sigurt: Do e fitojmë mandatin e katër, negociata me opozitën për zgjedhjen e presidentit normal

Kryetar i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla ka mbajtur fjalën në Kongresin e Partisë Socialiste. Ai gjatë fjalës së tij ai ka treguar 5 sfidat...

“Të mos biem në kurthin e vetëkënaqësisë”, Ditmir Bushati në Kongres: Gjendja e opozitës duhet të na shqetësojë! Të mos jemi të ndarë, por...

Politikani i majtë Ditmir Bushati është shprehur në Kongresin e PS se ata duhet të tejkalojnë vetëveten dhe të mos bien në kurthin e...

Rina pastruese e Gëzimi çoban, Elisa Spiropali tregon historitë e qytetarëve në Kongresin e PS:  Si këta ka me qindra mijëra, por sot janë...

Ministrja për Marrëdhëniet mes Shtetin dhe Parlamentin, Elisa Spiropali ka mbajtur fjalimin në Kongresin e Partisë Socialiste. Kongresi i PS ministrja  tregoi historinë e një...

Damian Gjiknuri hap Kongresin e PS: Im atë me disa intelektualë skicuan idetë 31 vite më parë! Ja pse sot dalim më të fortë,...

Sekretari i Përgjithshëm Damian Gjiknuri ka hapur Kongresin e Partisë Socialiste, në pjesën e dytë të saj që po mbahet në Pallatin e Kongresve. Gjiknuri...

Sesioni i dytë/ Kongresi i PS hapet me himnin e Ukrainës, Rama, deputetë e ministrat në këmbë për luftën

Kongresi i Partisë Socialiste ka hapur sesionin e dytë të punimeve, në Pallatin e Kongreseve. Pjesa e parë ishte tërësisht një bashkëbisedim me qytetarët...

VIDEO/ Bora Muzhaqi kërkon ndjesë: Na falni për diellin e tepruar

Ministrja e Rinisë dhe Fëmijëve, Bora Muzhaqi sot gjatë Kongresit të Partisë Socialiste ka zhvilluar bashkëbisedim me të rinjtë, ku kanë folur me panele...

Erion Braçe mes bujqve: Nuk është turp të jesh nga fshati, tregu i importit sot i kapur nga 3-4 vetë

Deputeti socialist Erion Braçe, ka folur pak më parë në panelin për bujqësinë që po mbahet në sheshin "Nënë Tereza" këtë të shtunë. Ai...

Zv.kryeministri i Grubi në Kongresin e PS, mesazh për Ramën: Shqipëria dhe Maqedonia të futen bashkë dhe të pandara në Europë

Artan Grubi, zv.kryeministri shqiptar i Maqedonisë së Veriut merr pjesë sot në punimet e Kongresit të Partisë Socialiste, shkruan neësbomb.al. Në nisje të fjalës...

Kongresi i PS, Niko Peleshi: Ringrejmë forcën e rezervistëve në FA

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mori pjesë në panelin rajoni, Evropa dhe siguria gjatë punimeve të Kongresit të Partisë Socialiste. Në fjalën e tij ministri...

Kongresi i PS fillon punimet, 5 panele të hapura te “Nënë Tereza” për të dëgjuar “hallet” e qytetarëve (PAMJET LIVE)

Kongresi i Partisë Socialiste ka hapur punimet paraditen e kësaj të shtune. Në pesë panele të ndryshme në sheshin "Nënë Tereza" janë duke u...

Lajmet e fundit