Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

Kongresi i PS

Rama “dush të ftohtë” deputetëve: Kemi nga ata që herën e fundit në terren ishin kur u numëruan votat! Mos të presim që kryebashkiakët...

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar disa nga deputetët e partisë së tij se do të japin llogari për punën që kanë bërë për zonën...

PS cakton tre sekretarët e rinj, Rama tregon emrat e propozuar

Janë miratuar ndryshimet në statut, ndërsa vetëm pak momente më parë kryeministri Edi Rama ka propozuar 3 sekretarët e ri të qeverisë. Rama tha se...

Rama me kritika për Drejtësinë: Dënuan një zyrtare për një arkë peshk, por vonon për ata që vranë protestuesit në bulevard

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një fjalë të gjatë në Kongresin e Partisë Socialiste, ku ka folur mbi disa tema. Kryeministri përmendi disa herë edhe...

“Një show milioner”, Alibeaj ironizon Kongresin e PS: Rama foli për sukseset imagjinare, por asnjë fjalë për varfërinë e shqiptarëve dhe skandalet e ministrave

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka komentuar pak më parë Kongresin e PS, duke thënë se kryeministri Edi Rama “e...

“Nëse BE na thotë jo…”, Rama: Do kërkojmë ndarjen nga Maqedonia e Veriut, s’do presim Bullgarinë

Kryeministri Edi Rama është shprehur se nëse Shqipëria edhe këtë herë do të marrë jo nga Bashkimi Evropian atëherë do të ndryshojë kurs. Rama tha...

“PS është brumi i politikës”, Rama: Ne nuk mbajmë përgjegjësi kur një pjestar i familjes “humbet pinin”

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në  Kongresin e  Partisë Socialiste foli ndër të tjera për rolin e Partisë Socialiste, duke e cilësuar...

“Po e them këtu mes nesh”, Rama i ashpër me PD: Duhet të kishte shkuar në djall, zero keqardhje

Kryeministri Edi Rama po mbanë fjalën në Kongresin e Partisë Socialiste, ku u ka bërë thirrje deputetëve dhe ministrave që të ngrejnë problemet që...

“Nuk mjaftojnë vetëm paratë”, Rama: Kryefjalë do jetë rritja e sigurisë dhe përkujdesja ndaj shqiptarëve

Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama tha se lufta në Ukrainë ka ndryshuar rrënjësisht planet e qeverisë së tij, në këtë mandat të tretë....

“Thonë detyrën ke bërë, mos fol”, Edi Rama: Edhe ata që dogjën Shqipërinë për këtë ishin zgjedhur, vranë protestuesit dhe hodhën njerëzit në erë

Kryeministri Edi Rama e ka vënë theksin në fjalën e tij në Kongres, në punët e Qeverisë së tij. Ai ëhstë ndalur te të...

“Pas tërmetit e pandemisë, plasi një luftë”, Rama flet në Kongresin e PS: Po mbrojmë 95% të konsumatorëve! Ata që kanë më shumë lekë,...

Edi Rama ka nisur fjalën e tij në Kongresin e Partisë Socialiste duke e vënë theksin te tre fatkeqësitë që kanë prekur vendin tonë...

Lajmet e fundit