Tirana
clear sky
7 ° C
7 °
7 °
70 %
1.5kmh
0 %
Sht
8 °
Die
17 °
Hën
19 °
Mar
17 °
Mër
12 °
E diel, 11 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Kongresi i Lushnjes

Shoqata “Lushnja”, festa madhështore e kujtimit të 100 vjetorit të Kongresit të Lushnjes në qendër të Athinës, mesazhet në aktivitet (VIDEO)

Mes qindra shqiptarëve të mbledhur nga zona të ndryshme të Greqisë, 100 vjetori i Kongresit të Lushnjes është festuar në qendër të Athinës, në...

Pas 100 vitesh, restaurohet flamuri i Kongresit të Lushnjes (Si duket- PARA dhe PAS)

Flamuri i Kongresit të Lushnjes, i vitit 1920, është kthyer në gjendje perfekte pas restaurimit të tij. I shpalosur në vitin...

EKSKLUZIVE/ Me lejen e Kuvendit të Shqipërisë botohet për herë të parë kënga e KONGRESIT të LUSHNJES (VIDEO)

Publikohet kënga e Kongresit të Lushnjes kënduar nga tenori Josif Gjipali. Kënga është realizuar me orkestrim nga Klodian Qafoku, harmoniziminga Endri...

100 vjetori i Kongresit të Lushnjes, ministrja Margariti: Po punohet intensivisht për restaurimin e flamurit të Kongresit

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti ka bërë me dije se në 100 vjetorin e Kongresit të Lushnjes, po restaurohet flamuri i ngritur në këtë...

‘Shkrepi drita në LUSHNJE u lind një diell’, Hymni i KONGRESIT po këndohet nga tenori i famshëm për 100 vjetorin (PËRGATITJET)

Në ka një datë që duhet të kujtohet në historinë e Shqipërisë, përvec ditës kur Shqipëria u shpall më vete dhe e pavarur në...

‘Kongresi i Lushnjes’, Murrizi te Ligjet: 21 janari të shpallet festë zyrtare, kërkojmë mbështetje

Në Komisionin e Ligjeve po diskutohet sot projektligji për shpalljen fesët zyrtare, të 21 janarit 1920, Kongresi i Lushnjes.   Deputeti...

97 vite kryeqytet, Seferi: Projektet e mëdha infrastrukturore po e transformojnë Tiranën

Në kuadër të 97-vjetorit të shpalljes së Tiranës kryeqytet, Bashkia e Tiranës organizoi një sërë aktivitetesh të rëndësishme. Fillimisht nënkryetarët e Bashkisë, Andi Seferi...

Lajmet e fundit