Tirana
clear sky
15 ° C
15 °
15 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

kongresi amerikan

Ndërhyrja ruse në zgjedhjet amerikane, prokurori Mueller dëshmon para Kongresit

Prokurori i Posaçëm Robert Mueller, do të dëshmojë para Kongresit amerikan më 24 korrik. Dy komitetet e Dhomës së Përfaqësuesve thanë...

Librat e rrallë për Skënderbeun në Bibliotekën e Kongresit

Grant Harris thotë se sigurisht ka shumë libra për historinë e Skënderbeut të botuar në vitet 1500 dhe 1600 dhe një nga librat e...

Ndahet nga jeta ish-kongresmeni Benjamin Gilman, mbështetës i madh i çështjes shqiptare

Ish-kongresmeni i Partisë Republikane për shtetin e New Yorku-ut, Benjamin Gilman ka ndërruar jetë të shtunën në moshën 94-vjeçare. Për 30...

Barack Obama mbështet publikisht Suzana Shkrelin për Kongresin Amerikan, ja çfarë shkruan

Presidenti i SHBA-së, Barack Obama ka publikuar një deklaratë ku jep mbështetjen e tij për 30 kandidatë të Partisë Demokratike që kërkojnë të hyjnë...

Suzana Shkreli: Unë do të jem shqiptarja e parë në Kongresin Amerikan

Suzana Shkreli është 29 vjeç. Është gruaja më e re kandidate për Kongresin Amerikan, dhe shqiptarja e parë që kandidon për të qenë pjesë e...

Kongresi autorizon të afërmit e viktimave të 11 shtatorit të padisin Riadin

Familjet dhe të afërmit e viktimave të atentateve të 11 shtatorit 2001, që të dielën është 15 vjetori, mund të padisin në drejtësinë amerikane...

Seancë e tensionuar në Kongresin Amerikan për emailet e Clinton

Kreu i Byrosë amerikane Federale të Hetimeve po e mbron vendimin e tij për të mos hapur çështje penale kundër ish-sekretares të Shtetit Hillary...

Një shqiptare pranë hyrjes në Kongresin Amerikan, siguron nominimin

Shqiptaro-amerikanja Suzana Shkreli ka siguruar nominimin si kandidate e Partisë Demokratike, për të hyrë në Kongresin Amerikan në shtetin e Michiganit. Është...

“Gazeta e Kongresit Amerikan parashikon fundin e Ramës”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se gazeta e Kongresit Amerikan parashikon fundin e kryeministrit Edi Rama. Berisha i referohet një artikulli të...

Shqiptarja shpallet “Gruaja e Vitit 2016” nga Kongresi Amerikan

Mrika Krasniqi, një artiste dhe biznemene shqiptare nderohet nga Kongresi Amerikan me çmimin “Gruaja e vitit 2016”. Krasniqi, për nder të...

Lajmet e fundit