Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

kongres

Gjiknuri i ftuar në Kongresin në Washington, takohet me kongresmenin amerikan Robert Adelholt

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri ndodhet në Washington, për të marrë pjesë në Kongresin Amerikan për të folur në forumin me...

S’pranojnë dot humbjen, mbështetësit e Bolsonaros sulmojnë Kongresin dhe Gjykatën Supreme, arrestohen 400 protestues

Një protestë e dhunshme është shënuar në Brazil, kumira bështetës të ish-presidentit të ekstremit të djathtë, Jair Bolsonaro, sulmuan Kongresin në kryeqytetin e Brazilit,...

Beteja e ngushtë për kontrollin e Kongresit amerikan, “sytë” nga Arizona dhe Nevada

Beteja për kontrollin e Senatit dhe Dhomës së Përfaqësuesve është ende e paqartë. Të gjithë sytë janë te Arizona dhe Nevada, ndërsa kandidatët në...

Sot zgjedhjet në SHBA, amerikanët do të votojnë se kush do të drejtojë Kongresin, demokratët apo republikanët

Miliona amerikanë do të votojnë në zgjedhjet afatmesme sot, për të vendosur se kush do ta kontrollojë Kongresin: republikanët apo demokratët. E gjithë Dhoma e...

Momenti “dramatik” në Kongresin e Partisë Komuniste, stjuardët largojnë ish-presidentin e Kinës

Kongresi njëjavor i Partisë Komuniste në Kinë përfundoi të shtunën. Udhëheqësi Xi Jinping pritet të marrë një mandat të tretë, teksa ka larguar liderët...

Presidenti Biden premton të ligjërojë të drejtën për abort nëse demokratët mbajnë shumicën në Kongres

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden tha se do të ligjërojë të drejtën e abortit, në janar nëse demokratët mbajnë shumicën në Kongres....

Të dy të qeshur, Edi Rama ndan foton me kryeministren e Finlandës dhe paralajmëron me kthimin në Tiranë

Në Berlin ka përfunduar kongresi i Partive Socialiste Europiane dhe kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto me kryeministren e Finlandës Sanna Marin, ku...

Nis hetimi në Kongres për të dhënat presidenciale të administratës Trump

Një komision i Dhomës së Përfaqësuesve po heton nëse ish-Presidenti Donald Trump ka shkelur ligjin për të dhënat presidenciale, pasi në rezidencën e tij...

Rama e bën të qartë para socialistëve: Mandatin e tretë për t’u bërë shëmbëlltyra e rraskapitjes kërkojeni pa mua

Kryeministri Edi Rama ka folur në Kongres edhe për ambiciet e mandatit të tretë qeverisës, por ka theksuar se  'mandatin e tretë për të...

Rama premton në Kongres: Nga 1 janari 2021 paga minimale do të jetë 300 mijë lekë

Kryeministri Rama në fjalën e tij në Kongresin e Partisë Socialiste ka premtuar se nga data 1 janar 2021 paga minimale do të jetë...

Lajmet e fundit