Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
65 %
0.6kmh
0 %
Mar
16 °
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
E martë, 18 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

konflikt

Konflikti me armë, parandalohet vrasja e 2 personave në Tiranë

Shërbimet e Policisë të Komisariatit të Polcisë Nr. 5 Tiranë, pas marrjes së informacionit se në Valias po ndodhte nje konflikt i ashpër midis...

Konflikt i armatosur në Sudan, 60 të vdekur

Numri i të vrarëve në një sulm kundër protestave pro-demokracisë në kryeqytetin sudanez Khartoum ka shkuar në 60, thotë një grup opozitar. ...

Sherr mes dy personave në Korçë, parandalohet përshkallëzimi i konfliktit

Policia e Korçës ka parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti. Pas marrjes së njoftimit se në dalje të qytetit, dy...

HAKMARRJA shkak i atentatit ndaj Arben Bilalit, zbulohet familja që kishin KONFLIKT prej vitesh

Policia ka shoqëruar disa persona për vrasjen e ish policit, Arben Bilali ditën e djeshme në zonën e "Selitës" në Tiranë. ...

Parandalohet vrasja në Lezhë, policia arreston 26-vjeçarin, procedon 2 të tjerë

Policia e Lezhës ka arrestuar në flagrancë një 26-vjeçar nga Kurbini, si dhe ka proceduar 2 të tjerë. Mësohet se ata janë konfliktuar për...

U konfliktua me Mogherinin në Bruksel, Haradinaj zbulon arsyen

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka fajësuar përsëri shefen e diplomacisë europiane Federica Mogherini për dështimin e dialogut me Serbinë. ...

Konflikti me Ukrainën, SHBA nuk shqyrton propozimin e Putin

Administrata e Shteteve të Bashkuara thotë se nuk  është duke e shqyrtuar mundësinë që të mbështesë propozimin e bërë nga presidenti rus, Vladimir Putin,...

Konflikti me armë në Dhërmi, flet Xhafaj: Nuk më takon mua

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj foli nga Vlora edhe për konfliktin me armë në lokalin ‘Havana’ në Dhërmi disa ditë më parë, ku të...

‘Pronësia’ e doganës së Qafë Thanës, dy bashkitë në konflikt

Bashkia e Pogradecit dhe ajo e Përrenjasit janë në konflikt me njëra tjetrën në lidhje me pronësinë e doganës së Qafë Thanës. ...

Parandalohet krimi në familje në familje, ndërhyn policia

Policia e komisariatit Mat ka parandaluar përshkallëzimin e nëtejshëm të një konflikti me armë në familje. Policia ka marrë informacion, se...

Lajmet e fundit