Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Sht
14 °
Die
19 °
Hën
14 °
Mar
12 °
Mër
10 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

konference

E PAPRITUR/ Saimir Tahiri del sot në konferencë për shtyp

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri do të dalë sot në një konferencë për shtyp. Mësohet se Tahiri pritet të dalë në...

Ulsi Manja në konferencë për Vettingun: Ja sheshi, ja mejdani

Ulsi Manja, kryetari i komisionit të ligjeve, deklaroi se vendim i pare i vettingut nxori pasurinë e pajustifikuar, duke iu referuar gjyqtarit të Kushtetueses...

Myslimanë dhe të krishterë bëhen bashkë në Shkodër, mbahet konferenca e rëndësishme fetare

Myslimane dhe të krishterë janë bërë bashkë në Shkodër. Sot mbahet takimi i Këshillit të Konferencave Europiane mbi temën “Fé dhe përshpirtni mes të krishterëve...

Ministrja Xhaçka në konferencë me homologun polak: Buxheti i mbrojtjes do të rritet me 4 miliardë lekë

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka zhvilluar sot një konferencë për shtyp me homologun e saj polak  Antoni Macierewicz. Ajo është...

Njoftoi konferencën urgjente, Luan Rama e anulon për një orar tjetër

LSI njoftoi një konferencë urgjente pas asaj që mbajti Luan Rama në orën 12:30. Mirëpo, LSI ka lajmëruar se ka anuluar daljen në media...

Këlliçi me të rinjtë europianë në Austri: Shqetësim papunësia dhe varfëria në Shqipëri

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi mori pjesë në mbledhjen e Këshillit të Kryetarëve të YEPP (Youth of European's People Party),...

Tahiri në konferencë: Vendimi për dy oficerët, qokë për pushtetin e kaluar

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka dalë në një konferencë për mediat pas vendimit të Gjykatës për të lënë në fuqi masën e “arrest...

“Fati i Angela Merkel u vendos në Konferencën e Mynihut”

“Merkeli sivjet nuk ishte në Konferencën e Sigurisë, por fati i saj politik u diskutua edhe në Mynih, ndoshta edhe u vendos.” Kështu mendon...

Lajmet e fundit